PENTAX K-70 , CANON EOS 760D nebo NIKON D5600

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? PENTAX K-70 , CANON EOS 760D nebo NIKON D5600

  • Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Martin R. a poslední změna proběhla před 7 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #9078
      Vladimír
      Host

      Dobrý den,
      rád bych Vás požádal o názor na uvedené zrcadlovky a doporučení objektivů. Jsem nadšený amatér a rád bych přešel ze stávajícího Sony nex 5N na zrcadlovku. Fotím téměř všechno (rodina, příroda, sport) většinou z ruky, statické i dynamické prostředí, při výběru preferuji kvalitu snímků. Uvažuji nad pořízením některého z následujících: PENTAX K-70 + 18-135 mm WR, CANON EOS 760D + EF-S 18-135 IS STM nebo NIKON D5600 + 18-140 mm VR. Nejsem si jist, jestli by nebyly lepší jiné základní objektivy (18-55, 16-85…) – má to sloužit k tomu, abych to vzal, když jdu někam ven, nevím co přijde a nechci tahat několik objektivů. Předem děkuji za rady.

    • #9081
      Martin R.
      Host

      Jsem Pentaxář, takže moje doporučení je jasné – Pentax K70 s objetivem Pentax HD DA 16-85mm f/3.5-5.6 ED DC WR nebo Pentax SMC DA 17-70mm f/4 AL SDM.

    • #9096
      Aleš
      Host

      Zdravím, jsem fanoušek Pentaxu a tak určitě K-70ku :-). Ale nejsem fanoušek zoomových objektivů, to si musíte rozhodnout Vladimíre sám…

    • #9097
      Vladimír
      Host

      Dík za radu, v 80tých letech jsem měl K2 (35mm) a ten byl super, dnes se trochu bojím, že zde nemají zastoupení a je problém sehnat servis, na druhou stranu mě láká stabilizace v těle, ale neměl jsem možnost vyzkoušet jak funguje. Starší pevná skla M42, PB, C mám (s redukcí jdou použít na všechno), ten záklaďák chci jako univerzál když nejdu přímo fotit nebo na akce typu něco se vypije, zahraje se fotbálek..

    • #9103
      Aleš
      Host

      Zdravím Vladimíre, zastoupení Pentax v Česku má, servis také provozují, ale větší opravy prý posílají do Německa. Ale obávat se
      nějaké vysoké poruchovosti Pentaxů, jako takové, netřeba. Jejich produkty jsou známé právě dobrou kvalitou, spolehlivostí a odolností.
      Samozřejmě jsem ke své Ká 50ce vzal i setový zoom, ale využívám ho jen při focení v dešti, mrholení, mokré sněžení atd, jinak skla
      s pevným ohniskem. Také bych vám doporučil navštívit pentaxí stránky československých uživatelů těchto přístrojů – pentaxfriends –
      a tam položit konkrétní dotazy, a bude vám odpovězeno :-). Přeji hezký a pozitivní víkend…

    • #9118
      Vladimír
      Host

      Děkuji Aleši, pentax forum mi docela zvětšilo obzor a zároveň mě přivedlo ještě na jednu otázku – cca 20% fotek je z dynamického prostředí – pobíhající děti, zvířata, hasiči, sportovci atd. jak jsou na tom uvedené stroje z pohledu rychlosti ostření – tady jsem stávajícím Nexem asi nejvíc omezen.

    • #9121
      Olda S.
      Účastník

      Vladimíre, pokud jde o rychlost ostření, mám z vámi uvedených foťáků letmou zkušenost pouze s Nikonem D5600 a Canonem 760D. Nikon 5600 za rozumných světelných podmínek ostří velice rychle a spolehlivě. Canon se mi zdál stejně rychlý (jde čistě o můj pocit, nic jsem exaktně neměřil), ale občas zaostřil jinam, než jsem chtěl. Celkově se mi celý systém AF zdá u tohoto Nikonu o dost povedenější, zejména z pohledu spolehlivosti, než u Canonu 760. Z hlediska ovladatelnosti mi naopak připadá Canon 760 mnohem propracovanější.

      Bohužel Pentax K70 jsem v ruce neměl, ale jde o moderní stroj, proto bych se ani u něj o rychlost ostření příliš neobával.

    • #9122
      Aleš
      Host

      Já jsem také neměl možnost si Ká 70ku potěžkat v ruce a vyzkoušet si rychlost ostření, ale jak napsal Olda, nebál bych se toho.
      Je určitě rychlejší, než moje Ká 50ka, a s ní občas fotím vnučku při basketu s manuálním Samyangem 85mm f1,4 a přesto nemám
      i s ručním ostřením o moc více špatně zaostřených snímků, než se AF objektivem. Ale asi se dá říci, že Pentaxy nejsou primárně
      určeny na focení sportu a bleskurychlých akcí. Pokud si pořídíte K-70, tak určitě budete spokojený, a vámi uvedené témata bude
      zvládat naprosto v pohodě i s některým se setových objektivů. Dobré by však bylo, kdyby jste si našel prodejnu kde ho mají a mohl
      si ho osahat a vyzkoušet, a sám si udělat úsudek o tom, jak se drží a ovládá…

    • #9150
      Vladimír
      Host

      Samozřejmě ještě před nákupem se zastavím u Škody, doufám, že mi dovolí vyzkoušet s doneseným sklem. Pentax zatím vede, trochu ještě přemýšlím nad vyšší řadou k-3 II, ale to nejspíš rozchodím; pro to mé amatérské cvakání pro radost K 70 bohatě stačí.
      Tohle fórum mi hodně pomohlo, za což patří můj velký dík provozovateli i všem kdo mi posvítili při rozhodování.

    • #9157
      Aleš
      Host

      Také si nemyslím Vladimíre, že s K-3II dostanete lepší fotky, nežli s 70ky. Jen je o něco lépe vybavená, stavový displej atp. Tak doufám že dobře
      vyberete a pak sem, nebo na pentaxfriends dejte vědět, jak se vám s aparátem pracuje…

    • #9176
      Martin R.
      Host

      Pentax K3-II mám, můžu ho porovnat s K50 a lepší fotky rozhodně nedělá. Zásadní rozdíl je pouze v rychlosti a spolehlivosti ostření, tady K3 jasně vede. Druhý rozdíl je v trochu lepším ovládání a v celkové bytelnosti těla.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 vláken odpovědí
  • Téma ‚PENTAX K-70 , CANON EOS 760D nebo NIKON D5600’ nepřijímá nové odpovědi.