Pentax Kp nebo Canon 80D

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Pentax Kp nebo Canon 80D

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 6 roky a 12 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #10748
   Filipa
   Host

   Dobrý den,
   nemohu se rozhodnout prosím poraďte mi
   Jsem studentka Žurnalistiky mediální komunikace a produkce. Chci fotit sport – v hale venku ve dne v noci:míčové, térenní, běhové, zavodní- auta, dostihy, bruslení na ledě nebo na normálním povrchu) a být sportovní reportér.

   Pro začátek jsem se rozhodla jít do Pentaxu Kp stříbrného i když má trochu vadné video jak se píše tak mi to tak nepřijde točím videa kompaktem značky Canon což mi stačí a jeho krásné tělo ale ho prakticky nikdo nezná jaký je tak není s kým se poradit. V minulosti jsem fotila první zrcadlovkou od Pentaxu a byla šikovná zvládala mé základní poždeadavky bohužel se mi rozbila nefunguje.
   Na scénu přišel i Canon D80 který mi řeklo dost lidí že je dobrý. Sice mne nepřitahuje vzhledem.
   Který z těch dvou zvládne mé požadavky?
   Nikde jsem nesehnala srovnání Pentax Canon.
   Děkují za odpovědi kladnými a zápornými k těmto značkách
   Filipa

   Tak nevím pro který se mám rozhodnout

  • #10781
   MzM
   Host

   Dobrý den,
   na srovnání zkuste dpreview.com – jejich recenze se mi celkem líbí.
   https://www.dpreview.com/reviews/pentax-kp-review
   https://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-80d-review
   https://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=pentax_kp&products=canon_eos80d&products=nikon_d7500&products=nikon_d500&sortDir=ascending

   Co na sport D500 od nikonu? Moc lepších nástrojů dnes není (zatím). 🙂 Nebo malinko „očesanější“ varianta D7500 (stejný senzor, stejné obrazové výsledky)?

   Na sport budete potřebovat dobrý autofocus (viz recenze) a použitelné snímky z prostředí s nízkou hladinou osvětlení. Můžete srovnat (https://www.dpreview.com/reviews/nikon-d500/7) – u toho obrázku dole vyberete foťáky, které chcete srovnat, pak vyberte RAW (kouzla postprocesu, co dostanou do jpeg Vás moc nezajímá), nastavte nějaké ISO. Na pohyb budete potřebovat min 1/250s lépe 1/400, to je v takové „průměrné“ hale při cloně 2,8 iso přibližně 3200-5000, takže na rychlejší časy (větší přiclonění) zkuste jako větší ISO. Hodnotil bych hlavně jestli vidím detaily, protože takový ten barevný šum se dá postprocesovou magií docela dobře odstranit.

   Z tohoto srovnání mi třeba 80D vychází hůř jak Pentax atd. Zkuste si s tím pohrát, může to být to, co rozhodne o výběru.

   Přeju šťastnou ruku.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Pentax Kp nebo Canon 80D’ nepřijímá nové odpovědi.