PENTAX vs. CANON eos 80d

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Aleš a poslední změna proběhla před 6 roky a 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #13075
   Martin
   Host

   Dobrý den,

   chystám se pořídit digitální zrcadlovku. Chci se věnovat focení intenzivněji-amatérsky. Fotil jsem donedávna na starého Canon 400, je mi povědomé ovládání u Canonů. Momentálně začínám s focením od nuly, nemám ani tělo ani zbylé objektivy. Fotím standard (běhající děti, dovolená, oslava atp), ale zároveň se zaměřuji na architekturu, město, lidi ve městě (snah o reportážní fotku).

   CANON eos 80d – sázka na jistotu?
   + údajně lepší ovládání menu a nastavení oproti Pentaxu, větší výběr objektivů, (sklo canon 50 mm pevné sklo + canon zoom)
   – cena S jedním objektivem ale příjde téměř na 39 000,-
   – údajně trochu „horší obraz“ ve srovnání s PENTAXEM?

   vs.

   PENTAX – láká mě, ale jaký vybrat?
   PENTAX K3 II set 18-135 WR – 35 mm F/2,4
   PENTAX K70
   PENTAX KP nebo jiný?

   1/ PENTAX vs. CANON? Lze nalézt ekvivalentní model PENTAX ke CANONU té eos 80, Pentax mě začíná v celku lákat, cena/ výkon?
   2/Objektivy PENTAX? Pentax má údajně menší výběr objektivů? To znamená, že si k němu nevyberu dobrý objektiv, nebo je to problematické?
   3/ Ovládání PENTAX? Nebudu mít problém s ovládáním Pentax zrcadlovky? Má s ním někdo zkušenosti? Doposud jsem používal CANON
   4/Fotky? PENTAX mě láká mě kvůli kvalitě fotek.
   Ale zase nemá blesk?

   Má někdo zkušenost s těmito foťáky?
   Děkuji Vám za názor.

   Hezký den,

   Martin
   Praha 6

  • #13080
   Honza
   Host

   S 80Dčkem nemůžete udělat chybu, je to, jak píšete, sázka na jistotu. Pentaxy neznám, mám je nějak podprahově za okrajovou, ne moc rozšířenou záležitost, s malým výběrem drahých objektivů, … Ale občas je tu někdo chválí a čas od času potkám nějakou recenzi, kde píší, že mají něco navíc oproti „běžným“ značkám. Tak mi to nedalo a podíval jsem se na webu a asi se něco někde přihodilo, protože ta nabídka objektivů už zase tak malá není (plus možná se dají pořídit i alternativy od Sigmy nebo Tamronu).

   Pokud se podíváte na základní zoomy 18-55 a 55-200/250, tak jak na Canon, tak na Pentax stojí +- obdobně. Pouze u Pentaxu mě trochu odrazuje filtrový závit 52mm, ale beru, jsou to základní levné zoomy. Když už byste si chtěl pořídit například širokáč na přírodu, architekturu, tak od Canonu máte možnost koupit např. 10-18mm do cca. 7.000,-, kdežto u Pentaxu zaplatíte raketu v podobě 24.000,- (Canon je sice plast, ale používal jsem ho, po optické stránce je velmi dobře použitelný a plastové tělo mě v ničem neomezovalo). Pevnou 50ku mají opět za podobné peníze. Canon prodává výborné levné pevné sklo EF-S 24mm f/2.8 STM, které je taková reportážní 35ka. Pentax obdobu asi nenabízí, má zase 35mm za podobné peníze (pro mne je to sice ne moc zajímavé ohnisko, ale to je u každého věc vkusu a někdo jiný by ho zase využil).

   V tělech Pentaxu se taky moc nevyznám, ale asi ta K3 II je +- obdoba 80Dčka. Kvalitu posoudit neumím, neznám ho, ale dají se najít recenze a i tu k němu určitě ještě někdo něco napíše, co do zkušeností. Ovládání se nebojte, ono bude trochu jiné i u 400D vs. 80D, jsou tam navíc nějaká tlačítka rychlých voleb, jiné rozmístění a hlavně velmi šikovný a návykový výklopný / dotykový display. Každý výrobce má svoji filozofii ovládání a je to jen otázka času do toho proniknout. Jestli Vám nezbylo použitelné vybavení pro Canon, tak Vás nemusí značka trápit a ono je to ve finále opravdu jedno, jestli se vydáte směrem Canonu, Nikonu, Sony, … nebo Pentaxu. S 80Dčkem dle mého názoru chybu udělat nemůžete, s nějakým Pentaxem patrně také budete spokojený, někomu může navíc vyhovovat i to, že nemá na krku to, co každý druhý potkaný fotograf. Nějaké zkušenosti už máte, tak si jen zvažte, jaké objektivy budete používat a podle toho si lehce dopočítáte, na kolik Vás ta volba přijde.

   Navíc jsou to již pokročilejší přístroje na vážnější používání, patrně Vám i delší dobu vydrží, tak Vám doporučím se zastavit někde na prodejně a vyzkoušet si vzít to tělo do ruky a zkusit zmáčknout pár čudlíků. Něco Vám určitě bude v ruce sedět lépe …

  • #13119
   Aleš
   Host

   Zdravím, já fotím s Pentaxy již nějakou dobu. V létě jsem
   přešel s K-50 na KP. To je zrcadlovka střední třídy, která
   uspokojí i docela náročného amatérského fotografa. Není
   proto žádný důvod se aparátů od Pentaxu obávat. A jak už
   napsal Honza, tak je dobré si najít recenze a testy, pročíst
   si je a udělat si názor sám. Také určitě pomůže si osobně
   foťáky někde v obchodě osahat a vyzkoušet, jak padne do
   ruky a jak vyhovuje ergonomie. A co se týče objektivů na
   Pentax, tak výběr je naprosto dostatečný a málo jich není.
   V tuto dobu Pentax nabízí cash back na některé modely a
   skla. Jinak se dá najít spoustu informací na českém fóru
   pentaxfriends.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚PENTAX vs. CANON eos 80d’ nepřijímá nové odpovědi.