pevné 35mm sklo Tamron nebo Sigma ?

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám pevné 35mm sklo Tamron nebo Sigma ?

Označeno štítky: , ,

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Honza a poslední změna proběhla před 7 roky a 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #9072
   Lukáš
   Host

   Ahoj všem prosím o radu. Rozhodl jsem si pořídit pevnou pětatřicítku nedokážu se, ale rozhodnou mezi těmi to dvěma krasavci.
   Tamron SP 35mm f/1,8 Di VC USD pro Nikon a Objektiv Sigma 35mm f/1,4 DG HSM Art pro Nikon každá má své pro a proti. Pročítal jsem spousty diskuzí, ale ani jedna mě nepřesvědčila o to, kterou z nich si vzít raději u tamronu mě především láká stabilizátor, který docela dost pomůže ostrosti sigma je zase na tom co se opticky týče trochu lépe i když více vinětuje. Chtěl bych se zeptat ještě na váš osobní názor a zkušenosti které určitě s těmito objektivy máte a případně za radu všem předem děkuju

  • #9075
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, já je osobně moc neznám, intuitivně bych vsadil na Sigmu, tu mnozí chválí… Zásadní je, k jakému tělu ji kupujete, smysl mají jen na full frame stroje, na zrcadlovky APS-C čipy moc ne (využitelnost není moc velká a lépe poslouží obyčejná pevná padesátka za pár tisíc)… Stabilizace je u těch objektivů více méně zbytečné, tedy bych ji považoval spíš za minus, resp. reklamní trik. Zdravím! JR

  • #9105
   Olda S.
   Účastník

   Souhlas s Janem. I já považuji smysluplnost objektivu 35 mm na APS-C foťáku za spornou. Poskytuje takový „nudný“ zorný úhel. Na portrét je to krátké, na krajinu, architekturu nebo do interiéru zase zbytečně dlouhé. Pokud zvažujete nákup pevného, světelného objektivu, podívejte se raději na Sigmu 24/1,4 DG HSM ART.

  • #9109
   Honza
   Host

   Oba jsou to skvělé objektivy. Já používám Sigmu 35mm f/1.4 a stabilizátor mi doposud nechyběl. Jak napsal pan Rybář, u tohoto ohniska není až tak zásadní. Ale jinak Sigma je celkem cvalík, takže si dokážu představit, že by si někdo pro například reportážní fotografii a celodenní pobíhání s fotoaparátem na krku koupil o 200g lehčího Tamrona.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚pevné 35mm sklo Tamron nebo Sigma ?’ nepřijímá nové odpovědi.