Pevné sklo a externí blesk pro Nikon d5100

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Pevné sklo a externí blesk pro Nikon d5100

Označeno štítky: 

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #1511
   Dagmar
   Host

   Dobrý den,
   po dlouhém a složitém výběru jsem se majitelkou a uživatelkou zrcadlovky Nikon d5100 s objektivem nikkor 18-105 mm. Foťák super, naučit se jej ovládat nebyl velký problém, fotky z něj „padají“ taky pěkné, jen s blížícími Vánocemi přemýšlím, že bych si udělala (nebo nechala udělat) radost pevným sklem a externím bleskem. Přeci jen, než utrácet za blbosti… Jen nějak nevím, pro který „kousek“ se rozhodnout. Co se týče objektivů, zůstaly v mém výběru Nikon 35 mm f/1,8 AF-S G DX a Nikon 50 mm f/1,8 AF-S G. U blesků rozmýšlím nad Nikonem SB 700 (SB 910 je na mě už moc drahý a SB 800 se již nevyrábí) a nad Metz 44 AF-1.
   Použití hlavně v tělocvičnách a kulturácích při gymnastických závodech a tanečních vystoupeních folklorního souboru. Můžete mi, prosím, poradit? Předem děkuji za odpověď.
   S přáním hezkého dne
   Dagmar

  • #1512
   Jan Rybar
   Moderátor

   Dobrý den!
   Objektiv bych zvolit tu „padesátku“, tedy Nikon 50 mm f/1,8 AF-S G, ten znám osobně a je to velmi dobré sklo za (více méně) rozumné peníze. Na Vašem foťáku se bude chovat jako šikovný portrétní objektiv a díky velké světelnosti bude „hezky rozmazávat pozadí“. Blesk jste vybrala též dobře, ten od Nikonu myslím – ten sice osobně neznám, ale na této volbě se, pokud vím, nedá moc zkazit. Metz je též dobrá značka, ale tady opravdu poradit neumím… JR

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Pevné sklo a externí blesk pro Nikon d5100’ nepřijímá nové odpovědi.