Picture style

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel jan razan a poslední změna proběhla před 8 roky a 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #5685
   jan razan
   Host

   Dobrý den ještě takovou otazku ……Canon 100D stále a položka picturestyle : kamarad mi poradil at si nastavím automaticky, nebo standartní a v standartnim rezimu posunu ostrost , takže z 3-0-0-0-0- na 4-0-0-0-0- je to tak lepší?
   Mám zkusenost že barvy na jine rezimy sou otresne a zazloutle, jinak krasná zrcadlovka, jen se na ní naucit mam odfoceno tisic snimku a zatím nic moc.
   není lepší třeba věrný nastavení?

   a otazka dva když na neco zameřím , stačí se malinko pohnout a mam to lehce mazlé : ano shot je nejlepší? nebo ai focus ?

   Diky

   Honza

  • #5686
   jan razan
   Host

   Dodatek : dneskasem fotil na auto 50kou venecek na stole a zaostreno defakto 2 z 25 snimku, zaplek stabilizator krizek default, na polouatomatickej rezim vzdy bohužel velke ISo

  • #5691
   MzM
   Host

   Dobrý den,
   Picture style je „předpis“ jak z RAW (dat z čipu) vyrobit Jpeg obrázek. Tzn. jak se má doostřit, jaký kontrast, barvy… Je jich více, protože každý typ scény si žádá malinko jiné nastavení. Při „auto“ foťák „nějak“ rozhodne a nemusí to být úplně ono. Buď bych zvolil nějaké „neutral“ nebo „standard“. nebo bych fotil do RAW a „hrál“ bych si s převodem do jpegu na PC/ntb. Mohu dále rozvést.

   K ostrému obrazu: Mluvíte o vysokém ISO, takže to vypadá na dlouhé časy (třeba 1/30, 1/10). Dlouhé časy většinou vedou k rozmazaným fotkám, pokud se fotí z ruky. Zkuste někde vystavit neostrý obrázek, dalo by se podle něj poznat proč.
   Aby vyl obraz ostrý musí dojít k zaostření a během otevřené závěrky se nesmí focený předmět ani fotoaparát pohnout. To může být při dlouhých časech problém. Pokud nevíte v jakém vztahu jsou clona, čas a iso zkuste pohledat na netu. Tato znalost je poměrně zásadní pro pochopení, proč je výsledný obrázek takový jaký je. Na požádání opět rozvedu/dodám příklady z netu.

  • #5694
   jan razan
   Host

   Velmi vám děkuji, obrazky pokusim dodat fotim asi mesic. treba vecer les pri zapadu slunce a barvy nic moc lehke rozostření jak u 18-55 tak u 50ky takze tusim ze chyba je u me

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Picture style’ nepřijímá nové odpovědi.