Podexpozice u Nikonu 3300

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Podexpozice u Nikonu 3300

  • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 6 roky a 11 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #10552
      ZdeněkJ.
      Host

      Vkládám otázku podruhé, zdá se mi, že první pokus se nezdařil, pokud ano, pak se za opakování omlouvám.
      U cca dva měsíce nového Nikonu 3300 se mi projevilo následující: při fotografování stejné scény (režim P, ISO 200, nejkratší ohnisko) jsem postupně měnil clonu od 22 až do 3.5, až do clony 8 byl histogram vyvážený, pak se začal posouvat výrazně směrem vlevo až při cloně 3.5 byl obraz výrazně podexponovaný a histogram měl pouze úzký sloupec na levé straně. Obdobně se tak stalo, když jsem totéž zkoušel s ohniskem 45mm s tím, že posun histogramu k podexpozici nastal až u clony 6.3 a u clony 3.5 byla podexpozice mírnější. Nevím, zda je to vada či vlastnost aparátu.

    • #10583
      Jan Rybář
      Správce

      Dobrý den, rád bych pomohl, ale musel bych ten foťák mít v ruce – takto popsané to samozřejmě normální není, ale je dost možné/pravděpodobné, že to má nějaké poměrně prozaické vysvětlení, tedy bych se toho nebál… JR

    • #10592
      MzM
      Host

      Podle popisu chování jsem si téměř jistý, že je to objektivem, respektive částí, která mechanicky zavírá clonu.

      Nevím, co je to za objektiv, ale tipnul bych, že oprava bude chtít šroubovák a asi tak 10 minut času. 🙂

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Podexpozice u Nikonu 3300’ nepřijímá nové odpovědi.