Pokročilá zrcadlovka Canon vs. Nikon

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Pokročilá zrcadlovka Canon vs. Nikon

Označeno štítky: 

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Tomáš a poslední změna proběhla před 8 roky a 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #5278
   Soňa
   Host

   Dobrý den,
   mohla bych požádat o konzultaci výběru zrcadlovky? Po přečtení všech možných recenzí jsem předvybrala Nikon 5500 se dvěma objektivy Nikon 18-105mm f/3,5-5,6 AF-S DX G ED VR a Nikon 50mm f/1,8 AF-S NIKKOR G – hlavně na focení portrétů a krajiny. Já osobně nemám nějaké vyhraněné preference ohledně Nikon/Canon, ale stejně bych ráda v podobné kategorii porovnala s nějakým podobným zaměřeným setem od Canonu, ale zde vůbec nevím, co vybrat. budu moc ráda za pomocný názor. Moc děkuji
   Soňa

  • #5279
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den,
   to je velmi dobrá volba – možná bych ještě zvážil místo toho univerzálního objektivu koupit se 18-55 a 55-(tuším)250… Přece jen se ta další ohniska občas dost hodí… (Plus ano, pevnou 50tku určitě…)
   Srovnání s Canonem v danou chvíli není úplně snadné, protože srovnatelný (ba možná o chlup lepší) Canon 760D se v danou chvíli neprodává v žádných rozumných setech, tedy kupovat ho nemá moc smysl…

   Držím palce, JR

  • #5291
   Tomáš
   Host

   Dobrý den, souhlasím s Janem, že zvolená kombinace je pro začátek velmi vhodná. Jen já bych možná volil v setu místo mírně obstarožního 18-105 (i když kvalitního) novější a bytelnější 18-140. Hlavní výhodu spatřuji v jeho výrazně rychlejším ostření a také se neprotáčí přední člen objektivu. Kvalita výstupu je vzhledem k rozsahu velmi dobrá a konečně budete moci využít Vaší zrcadlovku naplno.

   • Odpověď byla upravena před 8 roky a 2 měsíci uživatelem Jan Rybář.
  • #5319
   Olda S.
   Host

   Tomáši, nerozumím Vaší poznámce o protáčení předního členu objektivu. U Nikkoru 18-105 ani u 18-140 se při ostření ani při zoomování nic neprotáčí. To je vlastnost typická pouze pro starší modely 18-55.

   • #5378
    Tomáš
    Host

    Děkuji za upozornění na moji nepřesnost. Protáčení se skutečně týká jen starších 18-55 variant. Ale 18-105 přeci jen není žádný rychlík.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Pokročilá zrcadlovka Canon vs. Nikon’ nepřijímá nové odpovědi.