poraďte fotoaparát – focení psů v pohybu

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? poraďte fotoaparát – focení psů v pohybu

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Martin R. a poslední změna proběhla před 7 roky a 9 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #7793
   Lenka
   Host

   Dobrý den, prosím o radu, jaký foťák byste doporučili na focení hlavně pohybujících se psů – venku. Lehký, abych ho mohla nosit u sebe. Nemám žádné vysoké nároky, ale aby fotky aspoň trochu za něco stály. Cena do 10 000 Kč.
   Líbil se mi z recenzí Panasonic Lumix LX 5, ale již se neprodává.
   Děkuji za rady.

  • #7794
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, to je, bohužel, docela nesnadný úkol s tímhle rozpočtem – řeším už to mnoho let, ale nepřišel jsem na nic, co bych mohl s čistým svědomím doporučit v ceně do 10 000 korun – ty opravdu použitelné foťáky začínají až někde kolem 13-14 000 (přičemž zrcadlovka s dměma objektivy, tedy tím druhým zoomovacím, je nejlepší možnost)… Případně možná zvažte nějaký pořádný kompakt nebo superzoom někde právě v této ceně plus minus 12-13 000 kč…

   Ale: on problém často není ani tak ve foťáku, ale v tom, že obecně pohyb se nedá fotit bez znalostí alespoň základů focení – tedy ani zrcadlovka za 50 000 nezvládne vyfotit sama od sebe psa běžícího v pošmourném počasí lesem… (Zkuste se přepnout do nějakého poloautomatického režimu a zvednou ISO – většinou to pomůže)… JR

   • #7818
    Lenka
    Host

    Děkuji. Myslím, že nebnudu líná a více si počtu a zaměřím se na to. Chci dobrý foťák „do kapsy“ a jednoduchý pro začátečníky. Hezký den.

  • #7834
   Martin R.
   Host

   Vašemu zadání, by se až na cenu, asi nejvíc blížil Sony A6000. Malý, skoro kapesní, přiměřeně rychlý, slušný čip, hledáček. Jenom ta cena je o malinko výš.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚poraďte fotoaparát – focení psů v pohybu’ nepřijímá nové odpovědi.