Poraďte mi co si koupit za foťák

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Poraďte mi co si koupit za foťák

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mýla a poslední změna proběhla před 5 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #24415
   Moni
   Host

   Dobrý den, po tom co měsíc vybíráme doma foťák jsem projela spoustu recenzí a nyní i na těchto stránkách. Když jsme se rozhodli uvažovat nad novým foťákem – hlavním důvodem je že již náš starý Lumix DMC LX2 se zasekává a fotky nám už delší dobu připadají rozmazané- všichni kolem se divili a protože nemáme stále vybráno tak se diví proč nefotíme mobilem. No, občas fotíme když není klasický stroj po ruce – ale je to pro mě velké sebezapření…… focení mobilem mi nevyhovuje protože neskutečně žere baterku -když chci něco na displeji vidět musí být jas na maximum- a ovládání přibližování je taky o nervech stejně tak než zareaguje spoušť (jasně časem i mobily budou umět více – nebo bych asi musela mít nějaký supermobil – který mi pro mne připadá zbytečnou investicí, protože nepotřebuji být stále online a vykecávat se s kamarádkami (a to i přes fakt že nejsem tak stará)….. prostě když přeskočím detaily -stále mi pro cílené focení – připadá lepší foťák jako takový.
   Řekla bych že jsem velký laik co chce mít jen pár hezkých fotek z výletu, dovolené, oslavy apod… co budou hezky ostré a ne rozmazané a hlavně nechci sebou vláčet obrovskou brašnu -takže kompaktnější velikost je vítána. Hledáček je věc kterou já bych klidně ošidila – ale manžel by ho rád. Manžel si momentálně vybral Fujifilm x100t (další volbou je Nikon D3500 Kit). Mě ta cena kolem 15 tis. připadá celkem vysoká (beru spíše na své finanční poměry)- ale asi bych holt ošidila něco jiného pokud je to dobrá volba. Vlastně nevím, co pro uživatele jako já je dobré – jestli zrcadlovka, nebo kompakt, nebo kompakt s vyměnitelným objektivem………. Možná to vypadá že chci hodně muziky za málo peněz – kdo by ale nechtěl? Z toho co jsem četla v recenzích mám v hlavě akorát jako laik guláš – všude je nějaká moucha – tak jako i v jiných druzích elektroniky………však to znáte…. akorát z ničeho nevím, která ta moucha je nejmenší zlo – jestli šum, nebo vlastně něco jiného………. Můžete prosím člověku jako já poradit nějaký konkrétní přístroj který by se k němu hodil? Fotky tiskneme nejčastěji ve formátu 10×15. Předem děkuji za názor a nějakou tu radu – jestli mi dáte 🙂

  • #24437
   Mýla
   Host

   Dobrý den,

   klidně bych pokračoval ve značce a koupil Panasonic Lumix DMC-ZS100, což je skvělý cestovní kompakt.

   Jinak fotoaparáty, které vybral vás manžel, jsou dobré.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Poraďte mi co si koupit za foťák’ nepřijímá nové odpovědi.