Prach v hledáčku

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 7 roky a 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #9342
   Svoboda
   Host

   Dobrý den, vlastním zrcadlovku Canon, vyměňuji objektivy a občas se do šachty fotoaparátu dostane prach – na matnici nebo na zrcátko – ten opatrně vyfouknu balonkem při držení fotoaparátu bajonetem dolů. Při každém zapnutí fotoaparátu se spustí čistění snímače, ještě jsem jej nenechával čistit v servisu. V hledáčku však od zakoupení fotoaparátu vidím několik černých teček (velmi malinkých černých bodů), které jsou trochu rušivé, nevím však, jak je odstranit (ani kde vlastně jsou). Na fotografiích samozřejmě vidět nic není, tak jsem předpokládal, že se jedná o nějaká smítka na matnici nebo zrcátku, ale napadlo mne, zda je možné, aby byl prach i někde v prostoru pod sklíčkem hledáčku?

  • #9387
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, přiznávám, že jsem to nidky moc neřešil – fotografové prostě časem „kousnou“ to, že občas někde nějaký prach je a nechají to plavat… Samozřejmě, klíčové je, aby nebyl na čipu, ale já osobně bych to neřešil… Tedy se omlouvám za neodpověď… JR

  • #9390
   MzM
   Host

   Jestli je na matnici, zkuste std štětec. Zkusil bych taky vyčistit čočku, co se do ní kouká. Je možné, že nějaké smítko zůstane pod matnicí. Ta jde poměrně jednoduše vyměnit (viz návody na youtube – opravdu na pár sekund), takže vytáhnout vyfoukat/oštětečkovat, nasadit zpět. Třeba to pomůže. Nebo, jak píše JR, ignorovat.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Prach v hledáčku’ nepřijímá nové odpovědi.