Přechod z Canonu EOS 60D na 80D

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Přechod z Canonu EOS 60D na 80D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #6532
   Václav Lejdar
   Host

   Asi 5 let fotografuji s Canonem EOS 60D, objektivy mám 17-40 f/4,0 L USM a 70-200 f/4,0 L USM. (před tím EOS 350D).
   Zabývám se převážně reportážní fotografií. Fotografie uveřejňuji v místním časopise a také v regionálním deníku Jičínský deník.
   Uvažuji o modernizaci koupí Canonu EOS 80D. Zajímá mne, zda by to byl významný krok z hlediska technických parametrů. Vaši recenzi jsem si samozřejmě přečetl. Zajímá mne hlavně, zda je u 80D přesnější měření expozice, které se mně u 60D někdy nezdá příliš dobré a také jaké je porovnání
   šumu u obou zmiňovaných aparátů. Zaostřovat jsem zvyklý převážně středním bodem.
   Cena samozřejmě není příliš lákavá, objevil jsem jeden obchod kde nabízejí set 80D + 18-55 f/3,5-5,6 IS STM jen o 1400,-Kč dražší než samotné tělo, což by mohla být výhodná koupě.
   Zajímá mne Váš názor na toto řešení. Z technických parametrů jsem zjistil, že Canon 760D, který je cenově výhodnější, nemá stejně kvalitní čip jako 80D.
   Děkuji Vám předem za Váš názor,
   s pozdravem Václav Lejdar, Lázně Bělohrad

  • #6535
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den,
   zdravím… Já tu 60D osobně neznám, ale jsem si vcelku jist, že ten skok v kvalitě bude poměrně zásadní, přesnost měření je vždy trochu ošidná, ale taktéž bych se nebál, skoro si myslím, že pro profesionální použití, které zmiňujete, to je rozumná volba… Ad 760D, ano, čip je jiný, ale slovo „lepší“ bych si použít netroufl, ano, určitě tam bude něco teoreticky či číselně lepšího, ale kvalita obrázků bude vysoká v obou případech, tedy bych se toho nebál…. Zdravím, JR

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Přechod z Canonu EOS 60D na 80D’ nepřijímá nové odpovědi.