Prosba – vyber fotoaparatu

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Prosba – vyber fotoaparatu

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Honza a poslední změna proběhla před 7 roky a 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #8725
   Robert Entz
   Host

   Dobry den. Po letech vazne uvazuji o nakupu zrcadlovky, spoustu let fotim kompakty (PANASONIC LUMIX a nove SONY Cybershot), lakaji me fotografie s rozostrenym pozadim, fotografie pri snizene svetelnosti, portrety, akty, prirodni scenerie.. 2 dny lustruji informace z internetu, ktere mi hodne pomohly (vyber tela, objektivu, programy pro zpracovani snimku, HDR atd.), moc mi pomohly i Vase stranky.. Bohuzel fotoaparaty rady full-frame jsou uz nad moje moznosti. Takze moje volba byla uz skoro jasna – CANON EOS 760d s nekolika objektivy. Nahodne jsem ve forech objevil ale i vyssi radu od CANON (pro me jsou vsechny informace nove), videl jsem vice ilustracnich snimku z EOS 80d. A i kdyz je kvalita snimku dana nejen
   vyberem tela, ale hlavne objektivu, nastaveni pristroje, dalsich uprav .. pripadaly mi pokazde snimky z EOS 80d jeste „propracovanejsi a „hezci“, jeste „hezci“ nez z 760d.. Jeden fotograf pouzival dokonce oba typy fotoaparatu pro ruzne typy snimku. Je to mozne ? Poradite mi prosim ? Klidne si zaplatim vic, nez za 760d, pokud prokresleni snimku bude jeste lepsi.. Nechci udelat „moc velky“ kompromis, pokud bych pak zjistil, ze jsem se mel rozhodnout jinak. Omlouvam se za amaterske otazky a formulace (i dlouhy dotaz 🙂 Dekuji

  • #8729
   Olda S.
   Účastník

   Zmíněné fotoaparáty neznám, přesto si dovolím malou poznámku: porovnávat kvalitu snímků z více těl má význam pouze v případě, že byly pořízeny totožným objektivem, za stejných světelných podmínek a nebyly nijak upravovány. Osobně si myslím, že v takto pořízených snímcích, bych já rozdíl mezi 760D a 80D nepoznal.

   Je jasné, že Canon EOS 80D je foťák vyšší třídy, který může (pokud se člověk naučí správně používat všemožná nastavení a hejblata) poskytnout vyšší uživatelský komfort. Kdybych já byl ve Vaší situaci, koupil bych 760D (pro focení portrétů, aktů a přírodních scenérií objektivních výhod modelu 80D nevyužijete) a ušetřený peníz bych využil jako základ k zakoupení kvalitnější optiky.

  • #8738
   Honza
   Host

   Z hlediska detailů na tom budou 760D a 80D nejspíš stejně. To „hezčí“, co popisujete, může být dáno novým snímačem u 80D, který by měl mít větší dynamický rozsah a větší barevnou hloubku oproti předchozím modelům (stejně by na tom měl být i nový 5D mark IV oproti předchůdcům). Takže z hlediska barevnosti a například prokreslení stínů na tom může být nový Canon 80D opravdu nepatrně lépe. Ostatní jeho přednosti a výhody jsou spíše posazeny do ergonomie, utěsnění, rychlosti ostření např. při fotografování sportu a akčnějších scén a lepším ostření při natáčení videa. Pokud ale chcete řešit kvalitu snímků, tak asi důležitější, než volba těla, bude volba objektivů.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Prosba – vyber fotoaparatu’ nepřijímá nové odpovědi.