První zábleskové světlo

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky První zábleskové světlo

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel trubK a poslední změna proběhla před 4 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #34832
   Jan Budař
   Host

   Dobrý den, rád bych se zeptal jaké zvolit první zábleskové světlo – fotografuji již dva roky se systémovým bleskem, na který mám nespočet difuzérů, komínků a dalšího příslušenství, nicméně nedostačuje mi již výkonem a především příslušenstvím, které bych rád využil a které se mi zalíbilo právě na velkých záblescích. Fotím nejčastěji portréty v exteriéru, ale rád bych začal fotit i doma (bílé/šedé pozadí). Hledám firmu, která kromě záblesků má právě i doplňkové příslušenství a je cenově rozumná (nepotřebuji značky jako broncolor nebo fomei). Máte zde někdo zkušenosti?? 🙂 Děkuji předem za každý názor a odpověď!

  • #34836
   trubK
   Host

   pokud nechceš vynakládat za techniku na svícení nesmyslné částky, tak doporučuju photon europe, já mám od nich bateriová záblesková světla HD-610 https://www.photoneurope.cz/bateriova-svetla/hd-ttl-610-bateriove-zableskove-svetlo-s-prislusenstvim/ příslušenství za velmi dobré ceny a co se týká zákaznickýho servisu, tak na jedničku. Mají i levnější variantu bez ttl a hss což není na portréty úplně zapotřebí. jsou to držáci, fotím s nimi už 2 roky a žádný problém

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚První zábleskové světlo’ nepřijímá nové odpovědi.