První zrcadlovka.

Označeno štítky: ,

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Tomas a poslední změna proběhla před 6 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #12554
      Tomáš
      Host

      Dobrý den, chci se zeptat ma dva fotoaparáty. Jsem úplný amatér a chci si koupit první foťák. A tak nějak už delší dobu vybírám mezi dvěma. První je Nikon D5300 + 18-105mm VR kit a druhy je Canon EOS 700D 18–55 mm IS STM. Původně sem se přikláněl ke canonu hlavně prot to ze je o +- 5000 Kč levnější. A tak se nějak neumím rozhodnout zda nebude lepší si připlatit s koupit Nikon. Prosím o radu.

    • #12601
      Jan Rybář
      Správce

      Dobrý den, já bych o chlup, ale opravdu jen o chlup, více doporučoval ten Canon, ale ten kit s Nikonem má univerzálnější objektiv, které „vidí“ dál, což je poměrně výrazné plus, pokud tedy počítáte každou korunu. Což samozřejmě chápu, ale je třeba zmínit, že ty novější foťáky jsou už opravdu výrazně dál, včetně papírově „nižší“, ale v důsledku pak lepší řady á la Canon 200D nebo Nikon D3400… JR

    • #12628
      Miloš
      Host

      Dobrý den. Více méně jsem rozhodnutý pro kopi: Canon EOS 200D, ale mám na vás ještě pár dotazů. ??200″ má automtické čištění snímače? Nikon 3400D prý tuto funkci nemá? Dodává Canon spolu s fotoaparátem nějaký základní softwarare pro PC? Mám na mysli něco podobného jako od Olympus Master 1 (2) a popřípadě vaš názor na tento software. V současnosti mám Panasonic FZ 38 a dodávaný Photo fan studio je oproti Olypus master děs běs. A v porovnání některých dalších věcí FZ vs Olympus 720UZ, např hledáček bych mohl poračovat. Koupí Canonu EOS 200D bych si chtěl výrazně polepšit oproti již zmíněnému FZ 38. Bude tomu tak? Dále by mě zajímalo jestli jako základ opravdu stačí ,,seťák 18-55″ nebo je lepší rovnou koupě nějakého objetivu s větším rozsahem ohniskové vzdálenosti. U FZ 38 jsem časem zjistil, že fotky bez většího přiblížení zoomem byly o mnoho lepší. Dělá Canon EOS 200D i panoramatické záběry? Jaký je nejlepší poměr stran pro fotografie: 3:2 nebo 4:3? Nezlobte se, že jsem vás zahrnul spoustou různorodých otázek v této sekci, ale nevěděl jsem kam tyto dotazy přesně směrovat. Budu se těšit na odpověďi. Zdraví vás Miloš

    • #12629
      Tomas
      Host

      Dekuji za rady. Nakonec sem taky zvolil canon 700d a ještě k k tomu sem dostal pevný objektiv 50 za co sem moc rad snad budu spokojen. Dekuji

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Téma ‚První zrcadlovka.’ nepřijímá nové odpovědi.