Rada při koupi kompaktu

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jiří a poslední změna proběhla před 6 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #15565
   Radek
   Host

   Dobrý den, potřeboval bych poradit při koupi fotoaparátu pro normální rodinné focení, dovolená atd.. Nejlépe nějaký kompakt. Zatím mám v merku tyto -Sony CyberShot DSC-RX100, Canon EOS M10. Předem říkám, že jsem v tomto směru úplný lajk. A vážně netuším co má a nemá mít za vybavení. Předem děkuji za veškeré rady nebo doporučení něčeho jiného.

  • #15918
   Jiří
   Host

   Oba jsou to kvalitní kousky s podobnou cenou, ale každý trochu z jiného těsta.
   Vyhlédnutý Sony první generace řady RX100 (již roku 2012) je opravdu malý výkonný kompaktní fotoaparát, který dáte klidně do kapsy u kalhot. Mezi kompakty fotí velmi dobře.
   Canon EOS M10 je tzv. bezzrcadlovka u které si můžete výměňovat objektivy (není to nutnost, dá se žít jen s jedním základním objektivem – jen je to jako koupit si automobil kombi a nikdy nevyužít velikost zavazadlového prostoru). Dnes se prodává i se základním objektivem také pod deset tisíc. Fotoaparát je sice také relativně malý, ale s nasazeným objektivem ho už do žádné kapsy nedáte. Je vhodný pro někoho, kdo se nebojí trochu více se učit techniku fotografování a využít tak jeho vyšší schopnosti. Výkonově je na tom lépe než onen Sony. Navíc má dotykový displej, který usnadňuje ovládání.

   Pokud nemáte s fotoaparáty vůbec žádné zkušenosti, vybral bych si z oněch dvou kompakt Sony. Na rodinné focení a výlety Vám bude vyhovovat.
   Rozhodně si zajděte do nějaké prodejny s fotoaparáty (Alza, Megapixel, Fotoškoda a další) a tam si je prohlédněte, vezměte do ruky a vyzkoušejte. (Tu první RX100 asi vystavenou mít nebudou, ale ty novější verze jsou velikostně skoro stejné).

   V každém případě počítejte, že k fotoaparátu si musíte přikoupit paměťovou kartu (pokud ji někde nedávají jako dárek) např. SDHC 16GB (nebo 32GB) Ultra Class 10 (cena 200 až 500 kč) a je vhodné pořídit si pouzdro, obal na fotoaparát (cena do 500 kč).

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Rada při koupi kompaktu’ nepřijímá nové odpovědi.