Rada_výběr_bezzrcadlovky

Označeno štítky: 

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mýla a poslední změna proběhla před 6 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #15344
   Tomáš
   Host

   Dobrý den, chtěl požádat o pomoc s výběrem foťáčku. Nejsem žádný expert a jak už to tak bývá člověk chce to nejlepší. Fotoaparát bude fungovat na běžné fotky + dovolená + krajinky a sem tam noční oblohy. Video není priorita, protože chci aby foťák nějakou dobu pracoval, bylo by fajn dobré video mít. Po čtení mnoha a mnoha recenzí se rozhoduji mezi následujícími:

   GX80 + 12-32mm + 35-100mm cca 22 000,- ((Pozn.+slušné fotky, +slušné seťáky, + stabilizace, +video, – horší kvalita fotek za špatného světla)

   A6300 + 16-50 cca 30000,- (( výborný foťák ale jak všichni ví, ty objektivy jsou tragédie, dobré jsou snad jen 2 až 3 z cenově dostupných, jedná se o pevná skla // Zoomy se stabilizací nejsou kvalitní pod 25 000,-))

   X-E3 + XF18-55 cca 32000,- ((výborný foťák, s hodně dobrým zoom sklem a možností dokupovat z dobrých objektivů za celkem rozumné peníze, co jsem se dočetl tak mu dělá problémy krajinka, resp detaily …

   Velmi Vám děkuji za Vaše postřehy…

  • #15416
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den,
   já v tomto neumím být moc objektivní, protože mám doma Fujifilm X-E3, tedy bych preferoval ten – jen pozor na ty objektivy, obecně jsou prostě pekelně drahé a skáče to pak vždy najednou klidně i po desetitisících…
   Ale např. tělo plus 18-55 pro začátek stačí… Je to skvělý foťák, jen trochu bacha, není úplně pro začátečníky, je dobré vědět, co od něj čekat… JR

   • #15423
    Tomáš
    Host

    Chtěl jsem Vám poděkovat za odpověď. Myslíte, že jako amatér práci s X-E3, nezvládnu ? Myslím to samozřejmě dobře. Pak jsem se Vás chtěl ještě zeptat na pár otázek.

    A) pro detaily krajiny asi bude nutné pohrát s TIFem

    B) 18-55mm nebude dostatečně ,,širokoúhlý´´ na interiér

    C) na dovolené mi 18-55mm asi stačit nebude našel jsem ZOOM XC 50-230mm f4,5-6,7 se stabilizací za sférových 11 000, udělá mi dobrou práci?

    D) trošku se bojím té stabilizace v objektivu zvláště za focení při vyšším ISO. Nebude v tom problém třeba i v noci při pouličním osvětlení …

    Velmi Vám děkuji za Vaše odpovědi a přeji hezký den.

    Děkuji za odpověď. I když jsem amatér, myslím si, že tuhle výzvu rád přijmu. Hrát si s foťkem to bude příjemné. Ještě jsem Vás chtěl poprosit o jednu radu … 18-55 mi určitě na dovolenou nebude stačit. Chtěl jsem se Vás zeptat na zoom tele XC 50-23mm f4,5-6,7. Udělá mi tento objektiv dobrou službu za 11 000,- ??

    • #15485
     Mýla
     Host

     ad A) Pro pokročilou krajinářskou fotografii je třeba stativ a pak práce s RAW / TIFem v nějakém editoru. Ale pěknou fotku krajinky někde na dovolené lze samozřejmě cvaknout z ruky do JPEGu.

     ad B) pokud chcete fotit lidi v interiéru, tak objektiv stačí, pokud chcete fotit interiér, tak na to by se hodilo ohnisko širší…

     ad C) na dovolené budete 95% fotek fotit zoomem 18-55, takže stačí. Ale dokoupit si i druhý objektiv je fajn nápad 🙂

     ad D) stabilizace objektivu funguje tak, že v objektivu jsou nějaké piezoelektrické akcelerometry. ty se při změnách polohy mírně elasticky deformují a tak produkují elektrický proud. Na základě informace z akcelerometrů je generován jakýsi protipohyb jednoho z členů optické soustavy objektivu. Toto umožní fotit při nižších hodnotách ISO. Nastavení ISO ve fotoaparátu nemá na stabilizaci objektivu žádný vliv. Stabilizace nočním fotkám naopak pomůže a stativ pak pomůže ještě více.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Rada_výběr_bezzrcadlovky’ nepřijímá nové odpovědi.