Redukce na bezzracdlovku

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Pavel a poslední změna proběhla před 3 měsíci, 4 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #34088

  Petr

  Dobrý den fotím Canon EOS 1200D s objektivy sigma 17-50 2.8. a canon 55-250. Chtěl bych mít možnost točit do 4k, 1080 do 120fps nebo alespoň 60 na nějaký slow motion, vyklápěcí objektiv a ideálně dotykový, kontinuální zaostření ideál na obličej. Rád bych se vešel tak do cca 25k, ale raději míň. Vyšlo mi z toho:
  Sony A6300 nebo 6400 (kvůli detekci obličeje) – mají 120fps ale nemají stabilizaci čipu
  Panasonic GX9 – tady mě láká stabilizace ale zase má jen 60 fps
  panasonic G9 – ten má téměř vše co chci – stabilizace, 120fs, otočný a dotykový displej (teď je zrovna v akci na alze za 19k)
  Fuji XT30 – spíš okrajová možnost, asi trochu problém s redukcemi na EF objektivy

  Nevím jestli nebude problém s redukcemi jak moc to bude spolupracovat s objektivem. Třeba 3/4 Panasonic mount na EF Sigmu canon. Našel jsem třeba tuhle redukci (https://www.ebay.com/itm/M4-3-Mount-Ada … SwxN5WYmku) ale jestli to dobře chápu tak se musí čekat 10-15 na fotku? Dá se vůbec použít objektiv APC, když pak na těle bude jen 3/4 čip.
  Děkuji

 • #34125

  Pavel

  Dobrý den, redukci je spousta od těch laciných až po hodně drahé. Nejsem v tomto směru zběhlý, takže jen stručně a povrchně. Každá redukce ovlivní crop faktor, jak přesně to nevím. U těch levných vám zcela jistě nebude fungovat autofokus, nevím jak clona. Pokud budete chtít chtít zachovat všechny funkce tak budete muset sáhnou dost hluboko do kapsy. Solidní redukce dělá Metabones, ale to jsou řádově stovky eur za redukci. Hledejte na netu, určitě najdete dost informací. Nebo si dojděte do nějaké odborné prodejny kde si redukce budete moct vyzkoušet. Já vám víc neporadím.

  • #34138

   Martin R.

   Pavle, není žádný důvod, proč by měla redukce ovlivňovat crop faktor.

   • #34141

    Pavel

    Díky za upozornění, popletl jsem crop faktor a ohniskovou vzdálenost. Smotal jsem si v hlavě dohromady to, že některé redukce zkracují ohniskovou vzdálenost a zvyšují světelnost objektivu a udělal jsem z toho crop faktor. Omlouvám se za dezinformaci.

Téma ‚Redukce na bezzracdlovku’ nepřijímá nové odpovědi.