Redukce na bezzracdlovku

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Pavel a poslední změna proběhla před 4 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #34088
   Petr
   Host

   Dobrý den fotím Canon EOS 1200D s objektivy sigma 17-50 2.8. a canon 55-250. Chtěl bych mít možnost točit do 4k, 1080 do 120fps nebo alespoň 60 na nějaký slow motion, vyklápěcí objektiv a ideálně dotykový, kontinuální zaostření ideál na obličej. Rád bych se vešel tak do cca 25k, ale raději míň. Vyšlo mi z toho:
   Sony A6300 nebo 6400 (kvůli detekci obličeje) – mají 120fps ale nemají stabilizaci čipu
   Panasonic GX9 – tady mě láká stabilizace ale zase má jen 60 fps
   panasonic G9 – ten má téměř vše co chci – stabilizace, 120fs, otočný a dotykový displej (teď je zrovna v akci na alze za 19k)
   Fuji XT30 – spíš okrajová možnost, asi trochu problém s redukcemi na EF objektivy

   Nevím jestli nebude problém s redukcemi jak moc to bude spolupracovat s objektivem. Třeba 3/4 Panasonic mount na EF Sigmu canon. Našel jsem třeba tuhle redukci (https://www.ebay.com/itm/M4-3-Mount-Ada … SwxN5WYmku) ale jestli to dobře chápu tak se musí čekat 10-15 na fotku? Dá se vůbec použít objektiv APC, když pak na těle bude jen 3/4 čip.
   Děkuji

  • #34125
   Pavel
   Host

   Dobrý den, redukci je spousta od těch laciných až po hodně drahé. Nejsem v tomto směru zběhlý, takže jen stručně a povrchně. Každá redukce ovlivní crop faktor, jak přesně to nevím. U těch levných vám zcela jistě nebude fungovat autofokus, nevím jak clona. Pokud budete chtít chtít zachovat všechny funkce tak budete muset sáhnou dost hluboko do kapsy. Solidní redukce dělá Metabones, ale to jsou řádově stovky eur za redukci. Hledejte na netu, určitě najdete dost informací. Nebo si dojděte do nějaké odborné prodejny kde si redukce budete moct vyzkoušet. Já vám víc neporadím.

   • #34138
    Martin R.
    Host

    Pavle, není žádný důvod, proč by měla redukce ovlivňovat crop faktor.

    • #34141
     Pavel
     Host

     Díky za upozornění, popletl jsem crop faktor a ohniskovou vzdálenost. Smotal jsem si v hlavě dohromady to, že některé redukce zkracují ohniskovou vzdálenost a zvyšují světelnost objektivu a udělal jsem z toho crop faktor. Omlouvám se za dezinformaci.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Redukce na bezzracdlovku’ nepřijímá nové odpovědi.