Rodinná fotografie – objektiv – micro 4/3: 17mm/f1.8 vs 25mm/f1.7 vs 45mm/f1.8

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Rodinná fotografie – objektiv – micro 4/3: 17mm/f1.8 vs 25mm/f1.7 vs 45mm/f1.8

  • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mýla a poslední změna proběhla před 5 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Autor
    Příspěvky
    • #16633
      Mex
      Host

      Mimo základní objektiv 14-42mm (f/3.5 – 5.6) zvažuji koupi dalšího pevného skla.
      V 90% se jedná o rodinné focení, focení dětí.
      Udělal jsem si statistiku a zjistil jsem, že nejčastěji fotím na delším ohnisku a pak na nejširším ohnisku. Zajímavé je, že okolo 25mm se moc nepohybuji 🙂
      Takže by bylo ideální koupit 2 pevná skla, ale to finance neumožňují.

      U 45mm nevidím žádný problém při focení venku – většinou lze poodstoupit, což je navíc u focení dětí výhoda (nevšímají si mě a ani neví, že je fotím 🙂
      Vyfotit nějakou skupinku 4-6 lidí nebude problém.

      Nejsem si ale jistý jestli není 45mm objektiv na focení v interiéru příliš dlouhý.
      Na druhou stranu při focení v interiéru je vetšinou kolem spoustu rušivých elementů … sedačka, stoly, obrazy, atd. 🙂 takže mít pouze detailní záběr ramena+hlava/hlavy by nemuselo být na škodu.

      Nemá někdo zkušenosti s ohniskem 45mm při focení v interiéru?

    • #16667
      Mýla
      Host

      Zkušenost s tím mám. Koupi objektivu 45 mm f1.8 mohu doporučit. Z druhé ruky se dá pořídit za cenu kolem 5000 kč. Je to světelný objektiv, což se v interiéru bude hodit. A ano, vyfotíte portrét a interiér spíše potlačíte.

      Mýla

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Téma ‚Rodinná fotografie – objektiv – micro 4/3: 17mm/f1.8 vs 25mm/f1.7 vs 45mm/f1.8’ nepřijímá nové odpovědi.