Rozostřené fotografie při zoomu

Úvodní stránka Fotofórum Jak fotografovat to či ono Rozostřené fotografie při zoomu

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  MzM a poslední změna proběhla před 1 rokem, 9 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #14566

  Jan Klička

  Dobrý den,
  chtěl bych poprosit o radu. Jsem fotograf amatér který fotí pro radost, mám canon 600D s Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 a fotky po přiblížení jsou neostré až téměř rozpixelované. Chtěl jsem se zeptat o radu co s tím a jestli bych například nevyřešil problém koupí objektivu s pevným ohniskem, nebo zdali mám zauvažovat o koupi lepšího těla.
  Děkuji Honza.

 • #14581

  Jan Rybář
  Správce

  Honzo, zdravím Vás, z toho popisu se toho žel nedá moc popsat, důvodů může být hodně: může být nastavené nějaké hodně vysoké ISO, nebo máte malou velikost fotky, nebo to je prostě jen neostré. S touto kombinací by v každém případně měly jít dělat fotky pořád hodně slušné…
  Možná zkuste najít v menu (obvykle na konci) návrat do továrního nastavení, většinou tam je něco á la “Vymazat nastavení fotoaparátu”, to by mohlo pomoc k restartu…

  Zdravím, JR

 • #15360

  Václav Novotný

  Dobrý den,
  Mám obdobný problém, začal jsem fotit do raw formatu (cr2) a i přesto že mám na fotografiích nízké iso, fotografie jsou správně zaostřeny, jsou obdobně neostré (rozpixelované). Myslite, že to může být vybraným formátem??
  Děkuji Václav.

 • #15363

  MzM

  Co vím, tak v RAWu bývá krom “surových” dat ze senzoru i jpeg “nějaké” velikosti (někdy i v plném rozlišení, ale není to pravidlo) a ještě jeden náhledový jpeg v malém rozlišení (třeba 300x200px). Takže pravděpodobně neprohlížíte ona “surová” data, ale právě tyto náhledy.
  Zkuste tedy něco, co raw data umí prohlídnout (sw dodávaný Canonem, Zoner, ifran se správným dll, PS, …)

Téma ‚Rozostřené fotografie při zoomu’ nepřijímá nové odpovědi.