sekvence u D5600

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 4 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #36972
   Jakub Hes
   Host

   Dobrý den,

   nedávno jsem si pořídil Nikon D5600. Focení se celkem daří, čtu hodně návodů, zkouším, ověřuji.
   Jedna věc mě ale trápí. Dle parametrů by měl být foťák schopný na H sekvenci udělat až 5 fotek/1s. Reálně jsou to ale tak 2. Už jsem zkoušel snad všechno nastavit různé formáty a kvality fotografie, nastavovat různé rychlosti závěrky.
   V papírovém manuálu nic moc není, Nikon má spíš manuál v softwaru, což je pro nás začínající fajn, pořád s sebou… Ale s tou sekvencí jsem nic jiného nenašel – prostě L, H sekvence, jednotlivé snímky.

   Vím, že to není D7500 nebo FullFrame, ale ty 2 snímky jsou docela bída… Zkušenější kamarád měl podezření na paměťovou kartu, ale mám SanDisk Extrempro 170MB/s.

   Moc děkuji za rady.

  • #36979
   Mýla
   Host

   Jaky máte režim ostření. Jak dlouhou máte expozici?

  • #36999
   Pavel
   Host

   Může to být kartou. 170 MB/s je maximální rychlost sekvenčního čtení z vaší karty, není to rychlost zápisu. Na nových kartách se pro rychlost zápisu používá Video Speed Class -označení Vxx, např. V10, V30, V60, V90, kde číslo za V udáva maximální rychlost sekvenčního zápisu. Dále musíte brát v potaz to, že rychlost zápisu ovlivní i to, že vy na kartu zapisujete jednotlivé snímky, takže maximální rychlost zápisu bude nižší než při nahrávaní videa.

   Takže, ano, pokud máte kartu s pomalým zápisem, může být problém v samotné kartě, obzvláště pokud zapisujte do rawu, případně současně i do jpg.

  • #37001
   Pavel
   Host

   Podíval jsem se na tento test
   https://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-d5600/nikon-d5600A6.HTM

   Do raw bufferu vašeho Nikonu by se mělo vejít více než 8 snímku v modu H nebo více než 5 snímku při kombinovaném ukládní raw (H) + jpg. Ve svém prvním příspěvku jsem raw buffer zcela ignoroval. Jinými slovy, bez ohledu jak pomalu nebo rychle zapisuje vaše karta, dokud se nezaplní buffer, měl by fotak snímat maximální rychlostí. Pomalý zápis na kartu by sekvenční snímáni mělo ovlivnit až po zaplnění bufferu. Ve vašem případě to kartou nebude.

  • #37073
   MzM
   Host

   Vím, že u D300s byl propastný rozdíl mezi sekvenčním snímáním na 12-bit barvy a 14-bit barvy. V návodu na D5600 vidím, že tam je taky rozdíl. Takže možná všechno možné dohromady přibrzdí snímání na zmíněné 2 sn./s.

   V manuálu doslova (str. 357 🙂 ):
   „(režim H): Max. 5 sn./s (snímky JPEG a 12bitové snímky NEF/RAW) nebo 4 sn./s (14bitové snímky NEF/RAW)

   Poznámka: Snímací frekvence platí pro kontinuální zaostřování, manuální expoziční režim nebo clonovou automatiku, čas závěrky 1/250 s nebo kratší, výběr možnosti Spuštění v uživatelské funkci a1 (Volba priority v režimu AF-C) a výchozí nastavení ostatních funkcí.“

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Téma ‚sekvence u D5600’ nepřijímá nové odpovědi.