Setový objektiv u Nikon D3400

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Setový objektiv u Nikon D3400

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Pavel a poslední změna proběhla před 6 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #13333
   Josef B.
   Host

   Dobrý den, zvažuji koupi D3400 se setovým objektivem a jako laik tápu v nabídkách. Za srovnatelnou cenu jsou k mání sety s těmito objektivy:
   – 18-55mm AF-P (NON VR)
   – 18-55mm AF-P VR
   Jak jsem vyrozumměl, rozdíl mezi nimi by měl být v optické stabilizaci.
   Můj dotaz:
   Máte prosím někdo praktické zkušenosti s oběma uvedenými objektivy? Nemá objektiv vybavený optickou stabilizací nějakou zásadní
   nevýhodu (třeba v horší mechanické odolnosti, optických vlastnostech, ostření….) oproti jednoduššímu provedení bez stabilizace?
   Děkuji za odpovědi.

  • #13567
   Pavel
   Host

   Ahoj
   Dneska bych základní objektiv bez stabilizace nekupoval (o dlouhém bez stabilizace bych ani neuvažoval). Pravděpodobně jsou oba objektivy stejné (nevím nepátral jsem, ale podle označení ano). Stabilizace znamená, že takové to jemné chvění rukou dokáže objektiv eliminovat. Pozná se to tak, že když se koukneš do hledáčku a jemně namáčkneš spoušť, tak obraz „zmrzne“ V praxi to znamená, že na objektiv se zapnutou stabilizaci se dá fotit na delší časy. To je neocenitelné, když je málo světla.
   Čauky Pavel

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Setový objektiv u Nikon D3400’ nepřijímá nové odpovědi.