Sony A5100 versus Olympus PEN E-PL 7

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Sony A5100 versus Olympus PEN E-PL 7

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Lena a poslední změna proběhla před 6 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #12982
      Lena
      Host

      Hezky den!
      Po hodinach stravenych vyhldavanim vseho mozneho bych se rada zeptala Vas : chystam se zacit fotit trochu vic a chci, aby fotky podle toho vypadaly a ja se ucila , co a jak funguje a co jaka scena potrebuje.
      Vzhledek k tomu, ze chci fotit i na cestach a maly rozmer je pro me dulezity, muj vyber do finale se zuzil na Sony Alpha 5100 nebo Olympus PEN sedmicka.

      Olympus se mi vzhledem libi moc, ackoliv se mi trochu prici kupovat ten s nalepkou „pro blogerky“, ackoliv co do obsahu foceni to mym ucelum dost odpovida. Dal je ki sympaticky pancake objektiv 14-42mm, ktery hezky vykresluje a umi i kyzene rozmazane pozadi u portretu.
      Olympus je diky kovovemu telu take tezsi, ale zaroven bytelnejsi, coz mi prijde dulezite.

      Sony ma naproti tomu co do technickych detailu dle srovnani ma Sony asi o neco vetsi cip, objektiv 18-52mm, baterka dele vydrzi, ma interni blesk na rozdil od Olympusu. A pak je tam spousa tech.informaci, kterym nerozumim jako rozsah expozicnich casu, pocet ostricich bodu aj.
      Cenove jsou na tom oba v podstate podobne, pocet mpix, ackoliv vim, ze to neni voditkem je sony 24 a Olympus 16mpix.

      A k memu dilematu:
      Ktery je lepsi co do svetelnosti?
      Ktery z objektivu je lepsi na portrety ale i krajinu?
      A nakonec nejzaludnejsi otazka : ma vubec pro me vyznam kupovat si bezzrcadpovku s vymennymi objektivy,kdyz prinejmensim v pocatku nehodlam zadny objektiv dokupovat? Nebo mam spis vlezt do sekce kompaktu.
      A poznam vubec pri mem amaterskem foceni rozdil u techto dvou?

      Muj turisticky fotak Sony dsc hx20v mi dobre slouzil, a na Sony jsem zvykla,proto je mozna pro me vetsi exotika Olympus.. cetla jsem vase recenze na oba, ale proste nevim.

      Moc dik za radu
      Lena

    • #12983
      Lena
      Host

      *rozsah exp casu
      Olympus 1/4000 60s
      Sony 1/4000 30s

      Pocet ostricich bodu
      Sony 25 (79 fazove)
      Olympus 81

    • #12986
      Mýla
      Host

      Dobrý den,

      oba fotoaparáty jsou v daném segmentu skvělou volbou, pokud byste kupovala PEN 7, zde jsou nějaké mé postřehy:
      Olympus PEN 7 má stejný senzor, jako nový Olympus OMD E – M10 mark III a tedy fotí podobně. Vyhnul bych se však objektivu Olympus M.ZUIKO 14-42mm f/3,5-5,6 EZ- Pancake a místo něho volil Panasonic G Vario 12-32mm f/3,5-5,6 O.I.S. aspherical IF, který mnohem lépe fotí, a dále dokoupil bazarový Olympus M.Zuiko Digital 45mm 1:1,8 na portréty, třeba na stránkách paladix.cz. Tento se teď bude levně prodávat, jelikož vyšel OLYMPUS M.Zuiko 45 mm f/1,2 PRO a bohatší nadšenci budou vyměňovat.

    • #12987
      Lena
      Host

      Mylo, mc diky!
      Priznam se, ze jsem to trochu necekala, na pancake jsem cetla samou chvalu.. zacit jsem chtela se setovym objektivem; ale asi dava smysl mit na portrety objektiv jiny,bez toho se asi neobejdu?

      A vy byste z techto dvou konkretnich volil tedy ktery? Jde mi o to,zda se ten rozdil v parametrech da mym amaterskym okem a focenim vubec rozpoznat, pokud ne, je mi blizsi olympus, ale pokud ano, jeste bych nad Sony zauvazovala, preci jen je sympaticky i vetsi vydrzi baterky,vom,co cekat od ovladani, ma interni blesk ( ktery ale skoro nepouzivam..)
      Dilemata, dilemata!

      V kazdem pripade dekuji za odpoved!
      L.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Sony A5100 versus Olympus PEN E-PL 7’ nepřijímá nové odpovědi.