Sony A6000 vs zrcadlovka

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Gabriela a poslední změna proběhla před 6 roky a 8 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #12306
   Gabriela
   Host

   Přeji dobrý den
   v poslední době mě trápí takové velké-malé dilema a to : sony alpha6000 nebo zrcadlovka ? Co se týče sony a6000, tak se mi velice líbí v tom, že splňuje moje požadavky co se cena(tělo)XkvalitaXvybavenost týče. Pro mě je však velkým kamenem úrazu nedostatečný výběr objektivů. Co jsem tak brouzdala po internetu, tak pro tento typ bajonetu je opravdu malý výběr objektivů a když už, tak jsou pro mě moc drahé, či nesplňují moje požadavky (ohnisko, světelnost, AF atp…). Dívala jsem se tedy proto na různé redukce , ale ty dost funkcí objektivů znehodnocují což mi příjde jako velká škoda (nepodporují AF, či clony- vše musí být nastavováno manuálně, což někdy může být dost nepohodlné).
   Nastává tedy otázka : koupit si zrcadlovku (nejspíše nikon d5300 , d3400, popř. d5400), která pravděpodobně nebude tak dobře vybavená (méně ostřících bodů, pomalejší ostření, méně snímků za sekundu,horší ISO atp…) , ale mít levnější a kvalitnější objektivy, nebo koupit alphu a buď se a) dost plácnout přes kapsu, nebo b) riskovat „nekvalitu“ setových objektivů ?
   Jsem pouze amatérka (a k tomu chudý student 😀 ) a tohle bude můj první fotoaparát, i přesto bych však chtěla své peníze investovat co nejlépe.

  • #12314
   Michal
   Host

   Zdravím jestli mohu poradit tak zvolte zrcadlovku už právě proto že jsou cenově dostupnější kvalitní objektivy třeba i ty setové. Já jsem jeden čas zase řešil přechod ze zrcadla na menší a to právě zmíněný Sony A6000 a nyní jsem rád že jsem to neudělal. Ty objektivy na Sony se právě špatně vybírají. Zrcadlovka je větší ale lepší variabilita právě co se týče objektivů, i se lépe drží a ovládá. Rozhodněte se podle finačních možností, ale za mě jednoznačně Nikon D3400 nebo D5500-D5600 , D5400 neexistuje.

  • #12316
   Gabriela
   Host

   Dobře, děkuji moc za radu 🙂 budu to brát na vědomí 😉 (jo a myslela jsem právě d5500 a ne 5400 :D)

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Sony A6000 vs zrcadlovka’ nepřijímá nové odpovědi.