Sony A7 nebo Olympus M5

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  MzM a poslední změna proběhla před 1 měsícem, 1 týdnem.

 • Autor
  Příspěvky
 • #36634 odpověď

  Anna Urbanová

  Zdravím,
  jsem ve fázi výběru trochu lepšího foťáku na cesty, proto se zaměřuji zejména na bezzcadla. Ráda bych poprosila o radu s rozhodnutím mezi těmito foťáky:
  Olympus E-M5 Mark II (14-150 mm, 45mm f/1.8) – 16990 Kč
  Sony Alpha A7 (FE 28-70mm) – 19 990 Kč
  Oba foťáky jsem měla v ruce, oba mají své plusy i mínusy. Fotím zejména při cestování, krajiny – zejména hory. Mám ale taky trochu akčnějšího psíka, který se stal bezesporu jedním z hlavních bodů na fotkách.
  Moc bych ocenila, jakékoli rady a zkušenosti. Vím že FF bude značně dražší na skla, plus Olympus jich má větší výběr. Proto by mi moc pomohla rada a zkušenost někoho, kdo už ví trochu co s tím foťákem dělat, já se budu zatím učit.
  Děkuji moc a přeji pěkný den.
  Anča

 • #36771 odpověď

  MzM

  Za mě určitě SONY. Ať už se pustit do A7 nebo i do A6x00, už jen proto, že Olympus používá menší čipy (i jak ten A6x000) a to v horších světelných podmínkách vede na horší výsledky. Navíc je SONY jednička v bezzrcadlech a ty jsou jednoznačně budoucnost.
  A navíc SONY dělá čipy i pro Nikony a to je to nejlepší, co se dá na trhu koupit. 😉

Odpověď na: Sony A7 nebo Olympus M5
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">