Sony Alpha A6000 nebo Sony Cyber-shot DSC-RX100 III a co Nikon DL24-85

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Sony Alpha A6000 nebo Sony Cyber-shot DSC-RX100 III a co Nikon DL24-85

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Tonda a poslední změna proběhla před 8 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #6810
      Tonda
      Host

      Zdravím všechny nadšence.
      Vlastním základní zrcadlovku Nikon D3100 s objektivem 18-105 v setu. Zkouším různá nastavení, hraju si z časem, ale jsem amatér a je to spíš pokus omyl. Ale občas se hezká fotka povede. Možná jsem si od tohoto fotoaparátu sliboval více, ale je to asi majitelem. Asi by mi pomohl Váš kurz, ale to až s novým přístrojem.
      Věnuji se turistice, někdy i vícedenní pobyt v přírodě a na to se tento fotoaparát moc nehodí. Rozhlížím se tedy po něčem menším, lehčím a dobrým. Rád fotím krajinu, občas portrét(rodinu) a makro, to mě moc baví.
      Již nějakou dobu pročítám různá fóra (Guru je mi asi nejbližší). Porovnával jsem a vyšly mi nejlépe dva, respektive tři. Ale nebráním se i dalším možnostem. Objektivy asi další kupovat a nosit s sebou nebudu a tak jestli výměnný nebo kompakt je jedno, spíše ta kvalita.
      Vybral jsem Sony Alpha A6000 nebo Sony Cyber-shot DSC-RX100 III a co Nikon DL24-85 ?
      Nikon DL24-85 se prodává, ale ještě žádnou recenzi jsem nenašel. Zajímalo by mne jak si stojí v porovnání s těmi Sonkami.
      Děkuji za rady a dobré světlo.
      Tonda

    • #6821
      Jan Rybář
      Správce

      Tondo, zdravím, ten Nikon jsem v ruce neměl (tedy měl, ale jen nefunkční kousek na pražském představení), a pokud se nepletu, tak ho zatím nestoval nikdo, zemětřesení totiž jeho příchod dosti oddálilo.
      K Vašim kandidátům: ony Sony jsou trochu jiné třídy – Sony A6000 je už více „pořádný foťák“ s funkcemi i velikostí čipu srovnatelný se zrcadlovkami, Sony RX100 iiI je skvělý malý kapesní stroj, který zvládne v mnoha případech to samé, ale ne vždy… Tedy volba je spíš na tom, zda chcete něco menšího a skvělého, nebo něco přece jen méně skladného, ale obecně snáze ovladatelného… Oběma foťáky nic nepokazíte… Držím palce, JR

    • #6825
      Aleš
      Host

      Ahoj Tondo,
      přidám také jeden tip, který se díky odolnosti (utěsnění proti prachu, dešti, sněhu a mrazuvzdorný) hodí perfektně
      právě do té přírody ve všech ročních obdobích. Je to sice zrcadlovka, ale docela kompaktní – Pentax K-S2.
      Jinak rada pana Rybáře je také velmi dobrá. Ono v tom segmentu co požaduješ, je docela našlapáno a vybrat je
      docela oříšek :-). Ale ať už si vybereš cokoli, nechť ti slouží k tvé plné spokojenosti. Hezký a pozitivní den.

    • #6838
      Tonda
      Host

      Děkuji, za rady.
      Vyhraje A 6000, na některých forech sice nechválí setový objektiv, ale myslím, že to nebude až takový propadák.
      Díval jsem se na Pentax, co radil Aleš, ale velikostně se dostávám skoro k Nikonu co mám.
      Všem hezký večer.
      Tonda

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Sony Alpha A6000 nebo Sony Cyber-shot DSC-RX100 III a co Nikon DL24-85’ nepřijímá nové odpovědi.