Sony Alpha a6000 vs. Olympus E-M10 Mark II

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Sony Alpha a6000 vs. Olympus E-M10 Mark II

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mýla a poslední změna proběhla před 6 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #14720
   Tina
   Host

   Dobrý den,
   rozhodla jsem se pro koupi nového fotoaparátu. Jsem spíše začátečník, ale chtěla bych něco, s čím se již dají fotit hezké fotografie, které jsou ostré i při vytisknutí na formát A4. Sháním fotoaparát, který by byl vhodný na cestování, tudíž by byl lehký a skladný, proto jsem se rozhodla pro výběr bezzrcadlovky. Fotit s ním hodlám především typické fotografie z cestování, občas nějaké rodinné oslavy.
   Právě teď se rozmýšlím mezi Sony Alpha a6000 a Olympusem E-M10 Mark II. Zaujal mě i Sony Alpha 5100, ale postrádám u něj hledáček. Zajímalo by mě, zda je Sony a6000 stále, dobrý fotoaparát, přestože se již vyrábí několik let v porovnání s novějšími modely ostatních značek. A také, jak by jste jej hodnotili ve srovnání s Olympusem E-M10 Mark II. A popřípadě, který se vyplatí také zvhledem k dokupování nových objektivů.
   Popřípadě mi poradili, nějaký další kvalitní fotoaparát vhodný k cestování. Cenově kolem 15 000, maximum je 18 000.
   Děkuji za odpověď.

  • #14728
   Mýla
   Host

   Oba fotoaparáty jsou dobré a fotky lze tisknout bez problémů na A3. Olympus má stabilizovaný čip a lepší ovládání. Sony má větší senzor a tudíž lepší obrazovou kvalitu. Ta je patrná zejména v RAW, při focení do JPEG pak méně, kde naopak oceníte pěkné podaní barev fotoaparátu olympus.

   Pokud fotíte do RAWu a pak upravujete, zvolte Sony, pokud fotíte do JPEG a chcete pěkný ovladatelný fotoaparát, volte Olympus. 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Sony Alpha a6000 vs. Olympus E-M10 Mark II’ nepřijímá nové odpovědi.