Sony Alpha A7 vs. EOS 200D

Označeno štítky: 

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel David a poslední změna proběhla před 5 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #16848
   Samuel
   Host

   Dobrý deň,

   Sony Alpha A7 v poslednej dobe celkom zlacnel a dá sa kúpiť s objektívom 28 – 70 mm za cca 22,5 tis, čo mi na full frame príde celkom dobré.
   Chcel by som si kúpiť taký prvý „lepší“ foťák, zatiaľ som mal vždy len digitály, ale veľmi ma to baví. Za podobné, resp. menšie peniaze sa dá kúpiť aj EOS 200D, v recenzii na tejto stránke som čítal samé chvály, v kombinácii s 2 objektívami 18-55 a 55-250 stojí asi 21, takže povedzme porovnateľne s tým SONY.

   Vedeli by ste mi poradiť čo by bola lepšia voľba, resp. ako by ste sa rozhodovali medzi týmito 2?

   Vopred ďakujem

  • #16858
   Jan Rybář
   Správce

   Zdravím, no, to je tedy otázka docela těžká a každý na ni odpoví trochu jinak. Pokud opravdu seženete full frame s objektivem za 23 tisíc, což se mi až nechce věřit, tak bych to asi moc neřešil a koupil. Full frame je přece jen jiný svět.
   Ale, což je ten druhý pohled, pokud začínáte, budete se s FF vždy trochu trápit a možná Vás i bude zlobit tím, že z něj vytáhnete méně, než jste čekal, u full framů je prostě nutné to už umět… Tedy pak má smysl i začátečnická a šikovná hračka á la Canon 200D…
   JR

  • #16863
   Samuel
   Host

   Ďakujem za postreh. Jedná sa o full frame bezzrkadlovku sony alpha a7, na alze za 23 tis:

   https://m.alza.cz/sony-alpha-7?dq=505314&o=1

  • #16864
   Jan Rybář
   Správce

   No jo, to je opravdu zajímavá cena! Ještě jsem se díval, já tuto A7ku netestoval, až dvojku, tedy neumím jednoznačně říci, zda neměla nějaké mouchy, ale jak jsem psal, FF je FF… Tedy vcelku chápu, pokud bude pokušení velké… JR

  • #16866
   Samuel
   Host

   Ďakujem za odpoveď. Čo som tak zbežne pozeral rozdiely medzi A7 I a A7 II, tak ako laikovi mi to neprišlo až tak zásadné, hlavne keď vezmem do úvahy obrovský cenový rozdiel.

   Toto písali v jednom teste na digiarene:

   „Zatímco jako hlavní výhodu první generace Sony A7 výrobce deklaroval menší a lehčí tělo, s přístrojem A7 II nabídl navíc stabilizovaný snímač, a to hned v pěti osách, a vylepšený systém automatického ostření. Vývojáři zapracovali též na ergonomii fotoaparátu, která u modelu Sony A7 nebyla příliš zdařilá.“

   Bude asi teda rozumné kúpiť tú A7 a trošku sa s tým pohrať a naučiť pracovať 🙂

  • #18475
   David
   Host

   Ahoj.
   A7 jedna je ff za jednoznačně super cenu. Ale pozor, je to bezzrcadlovka se vsemi minusy své doby. Já jsem fanoušek Minolty a Sony, takže jsem ji samozřejmě vyzkoušel. Pro moje focení je nepoužitelná, fotim motorsport delšími skly. Ale s krátkými ohnisky je to ok, umí pěkné věci se starými skly přes redukci, Helios a A7 je pecka … Pokud je světlo.
   Za špatných podmínek nebo při sebemenší nepřesnosti nastavení, trestá brutálním šumem. Trochu pomůže přeexponovat a stáhnout to v postprodukci, ale není to všelék.

   Nativní skla jsou slušná, ale kvalitní jsou drahá tak, že to není efektivní, já jsem nakonec koupil jetou A99 která snese všechno a umí bleskově a přesně zaostřit a i s průměrným sklem dává lepší, resp. jistější výsledky. Ale je pekelně drahá. Na druhou stranu plně spolupracuje s D skly od Minolty a výsledky jsou dokonalé.
   Pokud Sony sedmičkové řady, tak dvojku a výš. Mají stabilizaci snímače a pár dalších vylepšení, což je úplně jiná káva.

   Dcera přešla na Canon 6D mk.I a podle mě to je ten správný FF v super ceně. Jednička se dá ještě sehnat za pěknou cenu. I použitý 5D mk3 se vyplati vic nez A7 prvni verze. Ale zase, L skla něco stojí…

   Jde i o to, jestli mas doma nějaké dobre sklo od canonu třeba. Pak bych držel značku a sel do 6D . Pokud Sony, tak 7 mk.II a výš, nebo apsc.
   Konkrétně Sony a77 je výborná a a68 super poměr cena a výkon. S objektivy Tamron SP, nebo starými Minoltami D není moc lepších … Rychlost a přesnost af je pověstná, stejně jako barvy a kresba Minolty. S padesatkou Minolta f1,7 za dvojku z bazaru si i při věkovém rozdílu 20 let vsechny sonky A plně rozumí a umí neskutečné věci . Výhoda bajonetu A je neopakovatelná, žádná jiná značka nenabízí možnost využívat v plném rozsahu staré objektivy od Minolty, což kdo zkusí, nestačí se divit. AF, měření, vše funguje na 100% a ta skla ( především D verze) jsou vynikající i na nových tělech.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Téma ‚Sony Alpha A7 vs. EOS 200D’ nepřijímá nové odpovědi.