Sony DSF XR 100

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Tomáš Tykal a poslední změna proběhla před 2 týdny, 6 dní.

  • Autor
    Příspěvky
  • #33626 odpověď

    Tomáš Tykal

    Dobrý den, prosím o radu. Už dlouho uvažuji o cestovním kompaktu typu Sony DSF XR 100. Nemohu se však rozhodnout pro konkrétní model. Jsem zkušený amatér, fotím už více než 30 let na zrcadlovky. Aktuálně Nikon d 750. Jde o to, že na cesty na kole a na motorce není velká zrcadlovka vhodná rozměry a také eventuální škodou při nehodě. Před lety jsem měl na cesty pokročilý kompakt Nikon P 7700 a pak krátce P 7800. Oba byly super, co do ovládání, srovnatelným se zrcadlovkou, ale obrazový výstup byl spíše slabší a zbavil jsem se jich. Začal jsem fotit na cestách mobilem (Samsung Galaxy S6, S8). Ty fotí na to, že jde o mobil slušně, ale přece jen není to fotoaparát. Prostě zvažuji kvalitní kompakt a zaujaly mne vaše články o Sony DSF XR 100. Můj dotaz směřuje konkrétně k porovnání obrazové kvality a ovládání MK 3 až 6. Rychlost snímání je pro mne irelevantní, stejně tak přítomnost hledáčku nebo kvalita blesku. Rozsah zoomu 24-70 je pro mne dostačující. Pro mne je u takovéhoto aparátu důležitý Výstup v RAW, širokoúhlá hodnota objektivu, jednoduše nastavitelná korekce expozice a režim Panorama. Myslíte, že pro mne má smysl utrácet za vyšší modely, nebo by mi stačil MK3? Děkuji za odpověď.

Odpověď na: Sony DSF XR 100
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">