Sony HX5 vs Sony HX60

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Jiří a poslední změna proběhla před 7 měsíci, 2 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #23803

  Eva

  Dobrý deň,

  aktuálne používam kompakt Sony HX5 z roku 2010. Uvažujem nad kúpou novšieho modelu Sony HX60. Oplatí sa táto výmena? Budú fotky z novšieho modelu citeľne lepšie ako zo staršieho modelu?

  Ďakujem za názory.

  Eva

 • #24144

  Jiří

  Dobrý den.
  Přestože HX60 už také není žádný nováček (je ze začátku roku 2014), rozdíl oproti starší HX5 zřejmě postřehnete i když to pravděpodobně nebude nějak propastné zvýšení kvality fotek. Určitě si polepšíte v komfortu a schopnostech, dvojnásobné zvýšení Mpx poznáte, lepší procesor dovolí fotit v horších světelných podmínkách (zvýšení ISO), ale nejzásadnější je možnost plného manuálního ovládání.
  Osobně přechod z HX5 na HX60 doporučuji.
  Pozn.: Jako další citelný kvalitativní krok vpřed, až budete měnit příště nebo budete mít více financí, doporučuji kompakt s větším čipem (např. 1″), s lepší světelností a ideálně dotykovým displejem. Je to strašně návykové. (Ze zkušenosti přechodu z Canonu G11 na G7X Mk II)

Téma ‚Sony HX5 vs Sony HX60’ nepřijímá nové odpovědi.