Sony HX5 vs Sony HX60

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jiří a poslední změna proběhla před 5 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #23803
   Eva
   Host

   Dobrý deň,

   aktuálne používam kompakt Sony HX5 z roku 2010. Uvažujem nad kúpou novšieho modelu Sony HX60. Oplatí sa táto výmena? Budú fotky z novšieho modelu citeľne lepšie ako zo staršieho modelu?

   Ďakujem za názory.

   Eva

  • #24144
   Jiří
   Host

   Dobrý den.
   Přestože HX60 už také není žádný nováček (je ze začátku roku 2014), rozdíl oproti starší HX5 zřejmě postřehnete i když to pravděpodobně nebude nějak propastné zvýšení kvality fotek. Určitě si polepšíte v komfortu a schopnostech, dvojnásobné zvýšení Mpx poznáte, lepší procesor dovolí fotit v horších světelných podmínkách (zvýšení ISO), ale nejzásadnější je možnost plného manuálního ovládání.
   Osobně přechod z HX5 na HX60 doporučuji.
   Pozn.: Jako další citelný kvalitativní krok vpřed, až budete měnit příště nebo budete mít více financí, doporučuji kompakt s větším čipem (např. 1″), s lepší světelností a ideálně dotykovým displejem. Je to strašně návykové. (Ze zkušenosti přechodu z Canonu G11 na G7X Mk II)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Sony HX5 vs Sony HX60’ nepřijímá nové odpovědi.