Sony nebo FujiFilm

Označeno štítky: , ,

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mirek Fišera a poslední změna proběhla před 8 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #4323
   Mirek Fišera
   Host

   Dobrý den pane Rybáři,
   Pročítám Vaše skvělé recenze, zejména bezzrcadlovek. Zvažuji totiž vyměnit svoji fotovýbavu za něco menšího, lehčího, stabilizovaného se „srovnatelnou“ obrazovou kvalitou. Mám Canon EOS 7D + 17-40/4 + 100/2.8 makro + 200/2.8 + TC 1.4x. Foto viz web. Jsem amatér.
   Mám favority výběru:
   1. Sony a6000 + Vario-Tessar 16-70/4 ZA OSS + časem něco delšího cca 200mm. Nepátral jsem po možnostech. Třeba poradíte variantu. Nebral bych levné setové objektivy. Obrazová kvalita mi je přednější.
   2. Fujifilm X-T10 + FUJIFILM XF 18-55 mm f/2,8-4 OIS (nebo? Fujifilm XF 16-55m.m f/2,8 R LM WR) Píšete, že jde o průlomový…, „bakeliťák“ s pomalejším AF. Pro delší skla méně (ne)vhodný… (snad by rychlosti AF pomohl firmware, jde-li to vůbec). Ale skvělá obrazová kvalita!
   3. Fujifilm X–E2 + FUJIFILM XF 18-55 mm f/2,8-4 OIS „Podobný“ X-T10, ale kovové tělo a líbivější vzhled.
   Dostávám se k dotazu a radě. Máte se všemi zkušenost. Tedy, Sony nebo Fuji a s jakými objektivy? Z recenzí jsem „vykoukal“, že univerzál na cesty Sony, Vaše krevní skupina je Fuji X-E2. Tedy jsem si odpověděl sám, že?
   Děkuji za odpověď. Ať se Vám daří!
   Mirek Fišera

  • #4328
   Jan Rybář
   Správce

   Mirku,
   zdravím Vás a omlouvám se za trochu pozdní odpověď, nějak tradičně mírně nestíhám… Nu ano, de facto jste si odpověděl sám, pokud jste zkušenější uživatel, tak bych asi opravdu radil tu X-E2 (pokud tedy nefotíte sport, ten autofokus u A6000 je opavdu skvělý a nebývale rychlý). Jen ten chyták je opravdu v tom, co chcete fotit a ten dlouhý objektiv je vážně na hraně a tedy trochu chyták… Pokud tedy chcete něco na krk, spíš na reportážní focení, a nemusíte ušetři každou korunu, tak bych nic neřešil – mimochodem, zrovna včera mi přišla od nich nabídka, že zase mají akci, tedy dávají zadarmo právě ten zoom… X-T10 bych asi nebral, je to přece jen takvé celé nějaké bakelitové…
   Co bych možná ještě zvážil: právě nyní jde nové kolo spekulací, že Sony brzy pošle do světa nástupce A6000, na který se už dlouho čeká… třeba to bude zajímavé…
   Mějte se,
   JR

  • #4452
   Mirek Fišera
   Host

   Zdravím,
   moc děkuji za odpověď, čekal jsem ji, vzhledem k tomu, že na koupi až tak nespěchám, tak shromažďuji informace a zvažuji…
   pocitově mě láká X-E2. Zatím jsem se nedostal do prodejny abych si je “osahal”
   Možná i vyčkám na novou A6000 a to rozhodne…
   Mějte se fajn a moc díky.
   MF

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Sony nebo FujiFilm’ nepřijímá nové odpovědi.