Sony RX100 (ii nebo iii) pro začátečníka?

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Sony RX100 (ii nebo iii) pro začátečníka?

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Jan Rybář a poslední změna proběhla 5 let, 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #4674
   Martin
   Host

   Ahoj, dosud jsem fotil jen kompaktem bez nějakého složitějšího manuálního nastavování. Vzhledem k nedávnému narození potomka a tím i očekávanému zvýšenému počtu fotek s důrazem na kvalitu chceme investovat do lepšího stroje a proniknout i trochu víc do tajů manuálních režimů. Zároveň však určitě budeme nejčastěji volit automatiku.
   Jelikož trávíme hodně času na toulkách v přírodě, nechci na krku vláčet větší foťák.

   Velmi mě zaujaly recenze na Sony RX100, verzi ii nebo iii. Jediné, co si před koupí vůbec nejsem jist, jestli je to opravdu vhodný kompakt pro začátečníka nebo jestli je to spíš kompakt (doplněk) pro někoho, kdo má zmáklé zrcadlovky a foťák má opravdu na cesty jako kapesní variantu.

   Předem díky za objasnění 🙂

  • #4675
   Jan Rybář
   Správce

   Zdravím,
   no to je trochu chyták – můj názor je totiž přesně ten, který píšete na konci komentáře… Skoro si myslím, že sílu těchto malých věciček RX100 iii a iv (verzi ii osobně neznám) opravdu naplnov využijí jen alespoň trochu pokročilí uživatelé… To, že je vše malé, či nastavení žádající, prostě vyžaduje určitý stupeň znalostí a zkušeností, které je obecně snazší pochytit třeba u zrcadlovek.
   Na stranu druhou, je to foťák natolik dobrý, že při troše snahy ho opravdu zvládnete poměrně rychle… byť na ty manulní režimy zrovna moc šikovný není, hodí se spíš na program P dolaďování „cvičením“ s ISO a kompenzací expozice…
   Tak drží palce,
   JR

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Sony RX100 (ii nebo iii) pro začátečníka?’ nepřijímá nové odpovědi.