svitkový film 120, příliš zrnité fotky, špatně vyvolané ?

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky svitkový film 120, příliš zrnité fotky, špatně vyvolané ?

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Autor
    Příspěvky
    • #86412
      Dominik G
      Host

      Zdravím.

      Nejdřív bych rád řekl že ve fotografování (obzvlášť na film) se vůbec nevyznám, ale našel jsem doma starý fotoaparát po dědovi a po troše googlení jsem zjistil, že je na svitkový film, jak se s ním pracuje a napadlo mě ho vyzkoušet.

      Nafocený film jsem si nechal vyvolat a když mi dneska přišly naskenované fotky zjistil jsem že jsou strašně šedé a zrnité. Nejdřív jsem si myslel že jsem asi jen špatně nastavil závěrku a fotky jsou málo osvětlené nebo co. Ale pak jsem si všiml, že na některých fotkách jsou dokonce vidět značky z toho papíru kterým je film obalený. A taky úplně první fotka (kromně tohe že je trochu ořízlá) vypádá docela v pohodě.

      Jediné co mě napadá je že se na film nějakým způsobem dostalo světlo když jsem film vytahoval z foťáku ale nepamatuju si, že by se mi nějak rozmotal nebo tak něco. Stalo se vám někdy něco takového? Nevíte co jsem udělal špatně? Je možné že něco pokazili v laboratoři při vyvolávání?

      Na fotky se můžete podívat na tomhle odkazu: https://drive.google.com/drive/folders/1tTk7g3CgiV4nVRh4-i8UYA28G1hK1rv2?usp=sharing

      Já osobně jsem fakt v koncích takže uvítám jakýkoliv názor.

    • #86863
      MzM
      Host

      Jak vypadá negativ?
      Nebyl starý?
      Není (světelné) těsnění foťáku nějaké „vypelichané“?
      A mechanika závěrky je taky OK? (podívat se na zavřenou směrem od filmu)
      Jestli je to foťák s měchem, tak prověřit, jestli není děravý.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Téma ‚svitkový film 120, příliš zrnité fotky, špatně vyvolané ?’ nepřijímá nové odpovědi.