SW pro čtení objektivů v EXIF

Domů Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám SW pro čtení objektivů v EXIF

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel  Lorenc Miroslav a poslední změna proběhla před 1 rok, 3 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #14762

  Lorenc Miroslav

  Dobrý den , mám na všechny prosbu – potřeboval bych se dozvědět, jakým objektivem byly fotky foceny. Kdysi jsem věděl o SW, který do dokázal v EXIFu přečíst, bohužel jej nemohu nikde najít. Samozřejmě, že myslím “digitální ” objektivy, nikoliv manuály. Fotky jsou foceny Pentaxem K-3II, ale to není rozhodující, vím, že mi ten program četl i s Pentaxů K-200, K-5, konkrétně tehdy první verzi Sigmy 17-70.
  Děkuji za odpovědi.
  Lorenc Miroslav

 • #14780

  MzM

  Exif umí přečíst kde kdo (https://duckduckgo.com/?q=exif+reader+with+lens+data&t=ffsb&ia=qa). Např ZPS, irfan s exif pluginem, sw, co se dodává k foťáku, stárá Picasa. Ne všechny prostředky mají k dispozici db, kde přeloží identifikátor objektivu na lidsky čitelnou podobu, ale aspoň std pole rozsah ohnisek a rozsah clon hodně napoví.
  V neposlední řadě existují online zobrazovače exifů (např, http://exif.regex.info/exif.cgi), vzhledem k tomu, že se tam uploaduje obrázek, je možná lepší jej napřed zmenšit (klidně na malinký) a exportovat ho i s exif daty.

 • #14794

  Lorenc Miroslav

  Zdravím, díky za odpověď, která mě v dalším hledání nakonec navedla na instalaci SW PICTURE INF. EXTRACTOR – PIF, který už ve verzi zdarma čte všechny “digitální” objektivy.

Téma ‘SW pro čtení objektivů v EXIF’ je pro vkládání nových příspěvků uzavřené.