SW pro čtení objektivů v EXIF

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám SW pro čtení objektivů v EXIF

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Lorenc Miroslav a poslední změna proběhla před 6 roky a 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #14762
   Lorenc Miroslav
   Host

   Dobrý den , mám na všechny prosbu – potřeboval bych se dozvědět, jakým objektivem byly fotky foceny. Kdysi jsem věděl o SW, který do dokázal v EXIFu přečíst, bohužel jej nemohu nikde najít. Samozřejmě, že myslím „digitální “ objektivy, nikoliv manuály. Fotky jsou foceny Pentaxem K-3II, ale to není rozhodující, vím, že mi ten program četl i s Pentaxů K-200, K-5, konkrétně tehdy první verzi Sigmy 17-70.
   Děkuji za odpovědi.
   Lorenc Miroslav

  • #14780
   MzM
   Host

   Exif umí přečíst kde kdo (https://duckduckgo.com/?q=exif+reader+with+lens+data&t=ffsb&ia=qa). Např ZPS, irfan s exif pluginem, sw, co se dodává k foťáku, stárá Picasa. Ne všechny prostředky mají k dispozici db, kde přeloží identifikátor objektivu na lidsky čitelnou podobu, ale aspoň std pole rozsah ohnisek a rozsah clon hodně napoví.
   V neposlední řadě existují online zobrazovače exifů (např, http://exif.regex.info/exif.cgi), vzhledem k tomu, že se tam uploaduje obrázek, je možná lepší jej napřed zmenšit (klidně na malinký) a exportovat ho i s exif daty.

  • #14794
   Lorenc Miroslav
   Host

   Zdravím, díky za odpověď, která mě v dalším hledání nakonec navedla na instalaci SW PICTURE INF. EXTRACTOR – PIF, který už ve verzi zdarma čte všechny „digitální“ objektivy.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚SW pro čtení objektivů v EXIF’ nepřijímá nové odpovědi.