Tamron 16 – 300 f3,5 – 6,3 zkoušel někdo?

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Tamron 16 – 300 f3,5 – 6,3 zkoušel někdo?

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel david a poslední změna proběhla před 7 roky a 10 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #6482
   david
   Host

   Ahoj, zajímá mne jestli s tím někdo fotí a co na to. Recenze jsou až moc příznivé, spíše neuvěřitelné. Jsou situace…
   Kdyby někdo věděl jak pracuje na APS-C 24 megových snímačích, nejlíp ještě SONY, pomohlo by

  • #6485
   Jan Rybář
   Správce

   Davide, tenhle objektiv osobně neznám, ale ten rozsah je dost děsivý, tedy bych se mu obecně snažil vyhnout a šel cestou něčeho méně univerzálního, tedy téměř vždy kvalitnějšího (o rozměrem nemluvě…) JR

  • #6504
   david
   Host

   JJ, taky myslím , díky za názor. Kámoška ho chce na A58, ptala se mě co si myslím, tak jsem jí řekl zhruba to samý. Ale vycházel jsem jen z vlastní zkušenosti s předchůdcem , mám v práci AF 18-200, takový nemastný neslaný, i když jinak bezproblémový. Na dokumentaci v práci na AUTO režimu dobrej, ale pro radost už slabota.
   Nicméně vývoj jde kupředu, Tamron umí ta amatérská skla na dobré úrovni, tak jsem také zvědav co je to za zázrak. Nezbude než ho někde vyzkoušet.

  • #6509
   Olda S.
   Účastník

   Bohužel, tento objektiv jsem nikdy neměl v ruce. Obecně vzato, těmto univerzálním objektivům moc nevěřím, ale můžu se mýlit. Jarda Kortus ho hezky otestoval tady: http:// makofoto.cz/nikon/objektivy/Tamron_16_300/Tamron_16_300.htm a na úplný propadák to nevypadá.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Tamron 16 – 300 f3,5 – 6,3 zkoušel někdo?’ nepřijímá nové odpovědi.