Teleobjektiv, nemůžu si vybrat

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Teleobjektiv, nemůžu si vybrat

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  MzM a poslední změna proběhla před 1 měsícem.

 • Autor
  Příspěvky
 • #33946 odpověď

  Tomáš

  Zdravím, již delší dobu se rozhoduji pro koupí nového objektivu. Rozhoduji se mezi těmito adepty:

  https://www.megapixel.cz/canon-ef-s-18-135mm-f-3-5-5-6-is-usm
  https://www.megapixel.cz/canon-ef-s-55-250mm-f-4-0-5-6-is-stm-et-63-uterka
  https://www.megapixel.cz/canon-ef-s-18-200mm-f-3-5-5-6-is-1559554892
  Objektiv bude šlapat na zrcadlu canon EOS 250D. Bohužel moje znalost objektivů je spíše uživatelská. Taktéz bych se rád vlezl do 10 tisíc max. jako student si nemůžu moc dovolit vyhazovat navíc. Fotím převažně lidi, krajinu, technické výstavy. Prakticky nefotím nic v extra pohybu. Za rady děkuji moc, popřípadě zda-li bude mít někdo úplně jiný objektiv na návrh rád se ujmu.

 • #33966 odpověď

  MzM

  Předpokládám, že už máte něco nafoceno. Tak zkuste udělat nějakou statistiku a podívejte se, jaká ohniska jsou u fotek použitá.
  Lidi, krajina a technické výstavy mi vedou na 18-135. 55-250 je na blízko dost “dlouhý” 18-200 je zase široký rozsah zoomu, naznačující více kompromisů v kvalitě – rozuměj: udělat ostrý objektiv “z rohu do rohu” na jednom ohnisku je fuška, když má ostřit na různé vzdálenosti začínají kompromisy. Pokud se jedná o zoom, “ostrý” je na malém rozsahu a k oběma ohniskovým koncům se kvalita horší. Takže čím víc zoom, tím horší výsledky na krajních hodnotách zoom rozsahu.
  Jasně nemusí to být žádná tragédie a i s 18-200 se dá nafotit spoustu zajímavého. Ale…. Třeba u technických výstav bych chtěl daný technický objekt mít tak, abych se mohl “kochat” i detaily (zvětšenými), tam se kvalitnější objektiv projeví. Ideálně si pár fotek s objektivem zkusit (v prodejně? od známého?) a podle toho se rozhodnout.

Odpověď na: Teleobjektiv, nemůžu si vybrat
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">