Teleobjektiv, nemůžu si vybrat

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Teleobjektiv, nemůžu si vybrat

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mýla a poslední změna proběhla před 4 roky a 7 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #33946
   Tomáš
   Host

   Zdravím, již delší dobu se rozhoduji pro koupí nového objektivu. Rozhoduji se mezi těmito adepty:

   https://www.megapixel.cz/canon-ef-s-18-135mm-f-3-5-5-6-is-usm
   https://www.megapixel.cz/canon-ef-s-55-250mm-f-4-0-5-6-is-stm-et-63-uterka
   https://www.megapixel.cz/canon-ef-s-18-200mm-f-3-5-5-6-is-1559554892
   Objektiv bude šlapat na zrcadlu canon EOS 250D. Bohužel moje znalost objektivů je spíše uživatelská. Taktéz bych se rád vlezl do 10 tisíc max. jako student si nemůžu moc dovolit vyhazovat navíc. Fotím převažně lidi, krajinu, technické výstavy. Prakticky nefotím nic v extra pohybu. Za rady děkuji moc, popřípadě zda-li bude mít někdo úplně jiný objektiv na návrh rád se ujmu.

  • #33966
   MzM
   Host

   Předpokládám, že už máte něco nafoceno. Tak zkuste udělat nějakou statistiku a podívejte se, jaká ohniska jsou u fotek použitá.
   Lidi, krajina a technické výstavy mi vedou na 18-135. 55-250 je na blízko dost „dlouhý“ 18-200 je zase široký rozsah zoomu, naznačující více kompromisů v kvalitě – rozuměj: udělat ostrý objektiv „z rohu do rohu“ na jednom ohnisku je fuška, když má ostřit na různé vzdálenosti začínají kompromisy. Pokud se jedná o zoom, „ostrý“ je na malém rozsahu a k oběma ohniskovým koncům se kvalita horší. Takže čím víc zoom, tím horší výsledky na krajních hodnotách zoom rozsahu.
   Jasně nemusí to být žádná tragédie a i s 18-200 se dá nafotit spoustu zajímavého. Ale…. Třeba u technických výstav bych chtěl daný technický objekt mít tak, abych se mohl „kochat“ i detaily (zvětšenými), tam se kvalitnější objektiv projeví. Ideálně si pár fotek s objektivem zkusit (v prodejně? od známého?) a podle toho se rozhodnout.

  • #34787
   Martin
   Host

   Pokud máte pokryté ohnisko pod 55 mm, tak mohu s klidným svědomím doporučit 55-250 STM verzi. Vlastním ho a využívám jej na zoo a i portréty. Je to poměrně ostré sklo a pokud ho pořídíte třeba z druhé ruky, jako já, tak vás vyjde na nějakých 3000kc a za tyto peníze asi budete těžko shánět něco lepšího. Plastového bajonetu se není třeba bát

   • #34802
    Mýla
    Host

    Naprostý souhlas, pokud máte standardní zoom, tak kupte toto.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Teleobjektiv, nemůžu si vybrat’ nepřijímá nové odpovědi.