univerzální objektiv či ne?

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? univerzální objektiv či ne?

Označeno štítky: 

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Petr Tesner a poslední změna proběhla před 6 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #11213
   Petr Tesner
   Host

   Dobrý den,

   děkuji mnohokrát za Vaše skvělé stránky, je neuvěřitelné, jak skvělé info jste mi tím poskytl, když zrovna zvažuji nákup zrcadlovky. Díky!
   K věci: líbí se mi buď Nikon 5600 nebo Canon EOS 77D. Nechce se mi měnit objektivy, dělal jsem to léta ještě před digitální dobou na fotoaparátu Praktica a opravdu mě to nebavilo. Mám rád zoom. Líbil by se mi objektiv 18-200, příp.18-300. Píšete o poklesu kvality obrázků. O jak velký pokles se jedná? Jde-li na to vůbec takto odpovědět…
   Moc děkuji!!!!
   Petr Tesner

  • #11220
   Jan Rybář
   Správce

   Zdravím, já bych opravdu tyhle velké rozsahy nebral, nedávno jsem zrovna měl v ruce nějaký podobně univerzální Canon a bylo to čisté utrpení (nejen kvůli kvalitě obrázků, ale spíše kvůli obecné lenosti všeho)… Čímž neříkám, že něco více méně dobrého není, ale raději bych se držel – když už – něčeho více méně snesitelného typu 18-135/140 mm… JR

  • #11242
   Petr Tesner
   Host

   Zdravím a moc děkuji za odpověď! Btw. Vaše stránky mi opravdu hodně pomáhají a když jsem zabrousil jinam, brzy jsem se zase vrátil. Kdybyste chtěl na oplátku nějak vypomoci s cestováním obytnými vozy po Evropě, moc rád doporučím, dodám, připravím. 🙂 Nebo cokoli o trekkingu v Alpách..
   Pomohl jste mi alespoň vyjasnit otázku zda FF nebo APS, vrátil jsem se k zrcadlovkám s APS, rozhoduji se mezi Canonem 77D a Nikonem 5600D. Objektiv bych ale moc rád alespoň 18-200. Kdybych nešetřil a vybral nějaký lepší, je ten pokles kvality opravdu tak výrazný? Pokud ano, tak dám na Vaše doporučení a koupím 18-135, ale…. 🙂 Dík za odpověď!!!! Petr

  • #11245
   Petr Tesner
   Host

   Zdravím Honzo,
   tak brousím dál a asi jsem se smířil s objektivem 18-135. Když tak si koupím druhý 55/70-200/300, ale mít univerzál 18-300 je asi opravdu blbost. Zvažuji tyto kombinace:
   1) Canon 77D + Canon EF-S 18-135mm f/3,5-5,6.
   2) Nikon 5600D + Nikon 18-140mm f/3,5-5,6
   Jak to vypadá s kvalitou obrazu při těchto 2 kombinacích? Pokud mi to „schválíte“, tak do toho půjdu. Mírně preferuji Canon, tedy 1. Nejsem profi fotograf, spíš náruživý amatér, ale preferuji kvalitu snímků, dobré rozlišení (jednotlivá stébla trávy, listy na stromech, pěkná kresba, kvalita při horším osvětlení). Nebudu snímky zvětšovat na velikost plakátů, apod.

   Pak je na trhu ještě zajímavá setová kombinace:
   3) Nikon 5600D + Nikon 18-55mm AF-P VR + 70-300mm AF-P VR

   Nechci Vás příliš obtěžovat, snad je to poslední dotaz. 🙂

   Díky moc!
   Petr

  • #11254
   Jan Rybář
   Správce

   Zdravím, já bych asi taktéž zvolil tu verzi 1, Canon 77D je opravdu hodně šikovný stroj a ten objektiv jest vcelku dobrý (nepíšete, jakou verzi, opradu velmi slušná je USM, tu STM verzi neznám…) Jen se bojím, že ta cena bude poměrně vysoká… Případně zvažte i 760tku, tedy loňský model… Zdravím, JR

  • #11259
   Petr Tesner
   Host

   Zdravím! Verze objektivu je USM, takže asi dobrý… 🙂 Asi je rozhodnuto. 🙂 Cena za set je cca 33.000 Kč, což jsem ochoten dát. Moc děkuji za Vaše rady. Moc si vážím, že toto vše děláte zdarma, musí Vás to hodně bavit. Moc si toho vážím. Jak jsem psal výše, kdybyste cokoli potřeboval z vyjmenovaného, napište na mail. Jsem z Pardubic a rád vypomohu, když bude třeba.
   Díky moc!

   Petr

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Téma ‚univerzální objektiv či ne?’ nepřijímá nové odpovědi.