Úprava fotek u Sony

Úvodní stránka Fotofórum Úpravy fotografií Úprava fotek u Sony

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Pavel a poslední změna proběhla před 5 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #30957

  Kristina

  Dobrý den,
  chtěla bych poprosit o radu co se týče programu na úpravu fotek, slyšela jsem, že pro Sony se doporučuje/má speciální programy na úpravu fotek? Mám Sony Alfa 7 II.
  Děkuji a hezký den
  K.

 • #30964

  Martin R.

  Pokud jde o JPEGy, tak fotku z libovolného foťáku lze upravit v libovoném programu. Problém by mohl nastat pouze u převodu z RAWu, zde je nutné zkontrolovat kompatibilitu použitého surového formátu s aktuální verzí programu. Každý slušný výrobce programů zveřejňuje a aktualizuje seznam podporovaných foťáku.

 • #30972

  Mýla

  Pokud byste řešila RAWy, tak CaptureOne je v light verzi zadarmo pro uživatele sony.

  https://www.captureone.com/en/download/pro-sony

 • #30974

  Mýla
 • #30997

  Pavel

  Stručně doplním předřečníky. Každý výrobce fotoaparátů má vlastní formát pro ukládání fotek do RAWu. Stejně tak každý výrobce fotoaparátů má svůj vlastní software pro práci s vlastním formátem RAW. Ten od Sony najdete zde:

  http://support.d-imaging.sony.co.jp/app/imagingedge/en/

  Nikde není dáno, že musíte používat tento software. Můžete s ním dosáhnou lepší výsledky, ale důležité je to slovíčko “můžete”.

  Pokud RAW nepoužíváte pak se řiďte tím to co už napsal Martin R. Použijte takový software, který vám vyhovuje nejvíce. Ono to vlastně platí í pro ten RAW.

Téma ‚Úprava fotek u Sony’ nepřijímá nové odpovědi.