Vhodný foťák pro produktovou fotografii.

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Vhodný foťák pro produktovou fotografii.

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Martin a poslední změna proběhla před 3 roky, 7 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #5968

  Petr

  Dobrý den, chtěl bych fotit nábytkové kování (panty, úchytky, atd.) a přál bych si, aby dobře vypadaly výsledné fotografie. Od foťáku nic jiného nežádám. Zkoušel jsem fotit svým nyní archaickým Olympusem 5060 WZ, ale výsledek se mně moc nelíbí. Pokud bych dostal radu, že i tento fotoaparát je na můj účel dostačující, jen ho zřejmě neumím správně nastavit, tak bych byl nejraději. K focení jsem pořídil fotostůl, dva boční čtyřžárovkové softboxy a jeden jednožárovkový spodní. Dle vašich rad nehledám foťák za “milión”, ale co nejlevnější, který dokáže fotit v rozumné kvalitě pro e-shop bez následného upravování v PC. Děkuji za případnou radu.

 • #5969

  Olda S.
  Účastník

  Bohužel, produktová fotografie a 13 let starý kompakt opravdu nejdou dohromady. Cokoliv koupíte, bude lepší než tento obstarožní fotoaparát. Osobně bych za minimální smysluplnou variantu považoval kombinaci tělo Nikon D3300 + nejlevnější makro objektiv Nikkor 40/2,8 nebo ještě lépe o trochu dražší Tamron 60/2 + stativ Dohromady cca 25 000 Kč. Možná existuje i levnější možnost, ale bohužel o ní nevím.

 • #5974

  Petr

  Děkuji Oldovi za radu. Půjčil jsem si od známého Nikon 3100 a natěšeně zkusil zhotovit stejné foto nábytkové úchytky v lesklém chromu a zklamaně musím konstatovat, že foto z muzeálního Olympusu je mnohem lepší, než z Nikonu. Zkoušel jsem měnit i objektiv, udělal jsem dost fotek ve všech clonách, výsledek je bohužel špatný. Tak jsem na rozpacích, jak je to možné, že moderní foťák prohrál ze starým.

 • #5980

  Olda S.
  Účastník

  Pokud Vám Nikon D3100 dělá horší fotky, než starý kompakt, tak to rozhodně není vina fotoaparátu. Ideální by bylo, kdyby Vám někdo zkušenější pomohl s jeho nastavením. 5 let stará zrcadlovka MUSÍ fotit lépe než 13 let starý kompakt.

 • #5983

  MzM

  Focení lesklých předmětů tak, aby vypadaly dobře, není úplně triviální záležitost a to jak bude výsledek vypadat na fotoaparátu záleží jen z menší části. Chce to kromě vhodného světla/světel (velikost, směr) i vhodné okolí, aby se v lesklém předmětu neodráželo nevhodné okolí nebo naopak odráželo něco, co tam chci. Je to rozhodně na delší povídání/zkoušení. Zkuste zabrousit na internet a hledat něco jako “focení lesklých předmětů”.

  Myslím, že při dostatečném světle budou použitelné fotky i ze zmíněného staršího olympusu.

 • #5987

  Martin

  Pokud blíže nepopíšete, co je na těch fotkách špatně, tak Vám nikdo nemůže relevantně odpovědět. Je to neostré, rozmazané, zrnité, nekontrastní, ujeté barvy, moc tmavé, moc světlé, s reflexy?

Téma ‚Vhodný foťák pro produktovou fotografii.’ nepřijímá nové odpovědi.