Vhodný objektiv k začátečnické zrcadlovce

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Vhodný objektiv k začátečnické zrcadlovce

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Martin a poslední změna proběhla před 5 roky a 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #21444
   Eliška
   Host

   Dobrý den,
   ráda bych poprosila o radu, jaký objektiv bych si měla vybrat k zrcadlovce Canon 200D. Bude se jednat o mou první zrcadlovku, jsem tedy začátečník. Hodně cestuji, ráda bych tedy nějaký univerzální a skladný objektiv. Canon 200D v setu s objektivem 18-135 IS STM se vyšplhává už na poměrně vysokou částku. Zvažuji proto nákup samotného těla a použitého ultrazoomového objektivu Sigma 18-200 mm f 3,5-6,3 DC HSM za částku 5000 Kč (kategorie A, záruka 1 rok). Nicméně jsem zjistila, že technologie DC je již zastaralá a ne příliš kvalitní. Prosím tedy o radu – jsem začátečník, nejsem tudíž náročný fotograf, přesto bych chtěla nakoupit výhodně a s rozmyslem univerzální kvalitní objektiv. Jaký objektiv bych měla zvolit?
   Mockrát děkuji a hezký den!

  • #21447
   Mýla
   Host

   Dobrý den,

   asi jste to vymyslela dobře, pokud chcete levný univerzální cestovní objektiv k Canonu 200D.

   Nabízí se ještě otázka, zdali potřebujete fotoaparát s výměnným objektivem. Možná budete mít po starostech koupí něčeho jako je Panasonic Lumix DMC-ZS100 (TZ100).

  • #22171
   Martin
   Host

   Ahoj, také přihodím jeden dotaz. Vlastním Canon EOS 760D a Ježíšek mi nadělil poukaz na focení v zoo. Tudíž jsem se konečně rozhoupal a chci si pořídit teleobjektiv. Mám 3 varianty, mezi kterými vybírám a už jsem skoro rozhodnutý. Přesto bych rád znal názory ještě jiných lidí. V první řadě preferuji ostrost, pak cenu a až poté ostatní aspekty.
   1. Canon ef-s 55-250 f/4-5,6 nejnovější
   2. Canon ef 70-300 f/4-5,6 nejnovější s displejem
   3. Canon ef 70-200 f/4 L nejstarší 😆
   U 1. varianty jsem na vahách, hlavně z důvodu plastového bajonetu. Co se týče recenzí a mtf grafů, tak se jedná o levné a zároveň ostré sklo
   U 2. varianty je displej prý k ničemu, ale je to ostré sklo hlavně při použití na apsc snímači, kovový bajonet, takže snad výdrž vyšší + stabilizace (stejně jako předchozí).
   U 3. varianty se jedná o L sklo, prý super ostré, kvalitní, ale bez stabilizace. Z druhé ruky za cenu varianty 2.
   A teď babo raď. Upřednostnit stabilizaci před super ostrostí? Nebo volit ověřenou kvalitu? Udělá mi stejnou službu i varianta 1.? Cenový rozdíl je již znatelný.
   Nechám si rád poradit, děkuji uctivě

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Vhodný objektiv k začátečnické zrcadlovce’ nepřijímá nové odpovědi.