Vhodný objektiv k začátečnické zrcadlovce

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Vhodný objektiv k začátečnické zrcadlovce

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Martin a poslední změna proběhla před 10 měsíci, 3 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #21444

  Eliška

  Dobrý den,
  ráda bych poprosila o radu, jaký objektiv bych si měla vybrat k zrcadlovce Canon 200D. Bude se jednat o mou první zrcadlovku, jsem tedy začátečník. Hodně cestuji, ráda bych tedy nějaký univerzální a skladný objektiv. Canon 200D v setu s objektivem 18-135 IS STM se vyšplhává už na poměrně vysokou částku. Zvažuji proto nákup samotného těla a použitého ultrazoomového objektivu Sigma 18-200 mm f 3,5-6,3 DC HSM za částku 5000 Kč (kategorie A, záruka 1 rok). Nicméně jsem zjistila, že technologie DC je již zastaralá a ne příliš kvalitní. Prosím tedy o radu – jsem začátečník, nejsem tudíž náročný fotograf, přesto bych chtěla nakoupit výhodně a s rozmyslem univerzální kvalitní objektiv. Jaký objektiv bych měla zvolit?
  Mockrát děkuji a hezký den!

 • #21447

  Mýla

  Dobrý den,

  asi jste to vymyslela dobře, pokud chcete levný univerzální cestovní objektiv k Canonu 200D.

  Nabízí se ještě otázka, zdali potřebujete fotoaparát s výměnným objektivem. Možná budete mít po starostech koupí něčeho jako je Panasonic Lumix DMC-ZS100 (TZ100).

 • #22171

  Martin

  Ahoj, také přihodím jeden dotaz. Vlastním Canon EOS 760D a Ježíšek mi nadělil poukaz na focení v zoo. Tudíž jsem se konečně rozhoupal a chci si pořídit teleobjektiv. Mám 3 varianty, mezi kterými vybírám a už jsem skoro rozhodnutý. Přesto bych rád znal názory ještě jiných lidí. V první řadě preferuji ostrost, pak cenu a až poté ostatní aspekty.
  1. Canon ef-s 55-250 f/4-5,6 nejnovější
  2. Canon ef 70-300 f/4-5,6 nejnovější s displejem
  3. Canon ef 70-200 f/4 L nejstarší 😆
  U 1. varianty jsem na vahách, hlavně z důvodu plastového bajonetu. Co se týče recenzí a mtf grafů, tak se jedná o levné a zároveň ostré sklo
  U 2. varianty je displej prý k ničemu, ale je to ostré sklo hlavně při použití na apsc snímači, kovový bajonet, takže snad výdrž vyšší + stabilizace (stejně jako předchozí).
  U 3. varianty se jedná o L sklo, prý super ostré, kvalitní, ale bez stabilizace. Z druhé ruky za cenu varianty 2.
  A teď babo raď. Upřednostnit stabilizaci před super ostrostí? Nebo volit ověřenou kvalitu? Udělá mi stejnou službu i varianta 1.? Cenový rozdíl je již znatelný.
  Nechám si rád poradit, děkuji uctivě

Téma ‚Vhodný objektiv k začátečnické zrcadlovce’ nepřijímá nové odpovědi.