Vhodný objektiv na zrcadlovku

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Vhodný objektiv na zrcadlovku

Označeno štítky: 

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel V.S. a poslední změna proběhla před 7 roky a 1 měsícem.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #4914
   Jana
   Host

   Dobrý den, jsem amatérka v oblasti fotografování, ale i tak jsem se rozhodla koupit si digitální zrcadlovku Nikon D3300.
   Pročetla jsem si několik vašich článků a ikdyž jsem již byla rozhodnutá pro univerzální objektiv 18 – 105, nyní váhám. Nelíbí se vám kvalita snímků, předpokládám při velkém přiblížení – zrnitost.
   Doporučujete set objektivů 18 – 55 a 55 – 250mm, druhý objektiv dle vás výborný pro portréty. A pak doporučujete pevný objektiv 50mm/1,8. Můžete mě, prosím, blíže popsat danné objektivy a na jaké se hodí snímky? S jakým objektivem bych si měla danný fotoaparát koupit? Mám malé děti, takže fotím především je a přírodu. Je lepší si koupit pouze tělo fotoaparátu a vhodné objektivy dokoupit? Dívala jsem se, že nyní po vánocích šly ceny fotoaparátů dolů.

   Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den, Jana

  • #4915
   Jan Rybář
   Správce

   Jano, zdravím Vás… Ano, rozhodnutí ohlendě objektivů není úplně snadné – lepší je dle mého mít objektivy dva, právě třeba onen 18-55 a 55-250 (ten zoom se hodí mimo jiné právě na ony portréty)… Univerzální obvykle o něco hůře kreslí – ale není to zase taková tragédie a chybu tím neuděláte – “zrnitost”, o které píšete, je buď způsobena něčím jiným, anebo zvětšujete moc, a onen “rastr” najdete na úplně každé fotce… Na druhou stranu je možné (i obvykle levnější) začít třeba tím, že si koupíte oněch 18-55 a k tomu pevnou padesátku, která obvykle slouží především “na hraní s rozmazaným pozadím”, a tedy na zajímavé portréty (a delší zoom si třeba pořídte po čase, i když v setu to většinou vyjde lépe…). Vždy je potřeba podívat se na konkrétní nabídky a nějak si to propočítat… Držím palce, JR

  • #4920
   V.S.
   Host

   Pro představu, jak špatné či dobré fotky se dají pořídit objektivem Nikkor 18-105, se můžete podívat třeba sem: http://www.kom72.cz/
   S autorem se znám a k tomu, že většinu fotek dělá tímto obyčejným setovým objektivem, se hrdě hlásí.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Vhodný objektiv na zrcadlovku’ nepřijímá nové odpovědi.