Vlastní ukládání fotek na SD kartu

Úvodní stránka Fotofórum Nastavení fotoaparátu Vlastní ukládání fotek na SD kartu

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Honza a poslední změna proběhla před 6 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #13007
   Honza
   Host

   Dobrý den,
   vlastním Nikon Coolpix 530 a bojuji s nastavením fotoaparátu.
   Pokud fotím na mód jiný než Normal (automatický), třeba na S a delší závěrku, ukládá mi fotoaparát každou jednotlivou fotografii na SD do nové složky a nové složky.
   V PC pak je pak zdlouhavé každou fotografii vyjmout ze slozky a dále s ní pracovat … zejména když jsou to stovky fotografií. Vůbec nevím jak s tím bojovat a nechápu proč i jiných modu nastavení fotoaparatu mám všechny fotky v jedne složce zařazené za sebou.
   Díky moc z nápady.
   Honza Š.

  • #13037
   MzM
   Host

   Trochu jsem se díval do manuálu a vidím např.: „Při každém pořízení série snímků intervalovým snímáním se vytvoří nová složka, do které jsou tyto snímky uloženy s čísly souborů začínajícími od „0001““

   Napadá mě vypnout něco, podle čeho si myslí, že jde o sekvenční snímání? Nezdá se mi tato funkce úplně prima, tak možná se po ohlasech majitelů Nikon chytil za nos a vydal nějaký update firmwaru – zkuste se podívat.

   Pak existuje řešení na straně zpracování. Např. v Total Commanderu se dají soubory z adresáře a podadresářů zobrazit jako by byli v jednom adresáři (Ctrl-B), nepochybuji, že jiné souborové manažery umí to samé. Možná takovou věc umí i samotný systém.

   • #13114
    Honza
    Host

    Děkuji moc za reakci !

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Vlastní ukládání fotek na SD kartu’ nepřijímá nové odpovědi.