Výběr bezzrcadlovky

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Juri01 a poslední změna proběhla 4 roky, 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #4557
   Petr
   Host

   Dobrý den pane Rybáři,

   četl jsem si Vaše super recenze, hlavně na bezzrcadlovky. Rád bych vyměnil stávající fotoaparát za něco menšího a modernějšího. Mám Nikon 5100 s objektivem 18-105 AF-S DX VR. S fotoaparátem jsem byl celkem spokojený, ale po poslední dovolené kde jsem fotil zrcadlovkou a současně i iPhone 6s mi přišli při ideálních světelných podmínkách fotografie focené iPhonem lepší.
   Za nový fotoaparát jsme připraven dát cca 20.000,- až 28.000,- Nejčastěji fotím na dovolené, přírodu, osoby, města nebo rodinné oslavy atd.

   Mé typy na výběr:
   1. Sony a6000 – dle Vaší recenze v dané kategorii hodně chválené, jen řeším jaký objektiv… Tento fotoaparát se nejčastěji prodává s objektivem 16-50mm, který nebyl v různých recenzích úplně chválen. Pokud tento fotoaparát, jaké by jste doporučil objektiv…?
   2. SONY DSC-RX100 III – také velmi chválený, tady mi paradoxně vadí, že je tělo možná až moc malé proti mé stávající zrcadlovce.
   3. SONY DSC-RX10 – máte s tímto fotoaparátem nějaké zkušenosti…?

   Děkuji za odpověď, pěkný den

   Petr

  • #4561
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, odpověď záleží na tom, zda jste “velikostně” ochoten zůstat u zrcadlovky, pokud ano, tak bych nic neřešil a koupil si nejnovějšího bratra vašeho foťáku – tedy Nikon D5500, to je opravdu skvělý stroj a výrazně lepší než ten Váš… (Jen pozor, i já srovnávám občas fotky s mým iPhone 6 prostě počítejte s tím, že v dobrých podmínkách v menších rozlišeních budou výsledky prostě stejné).
   Pokud chcete něco menšího, s Vaším rozpočtem bych zvážil Fujifilm X-E2, nyní se v různých akcích dá koupit právě za cca 27 000 Kč i s dvěma objektivy, to je v danou chvíli asi nejlepší v kategorii menších foťáků. Sony A6000 vůbec nic nepokazíte, je to velmi šikovný stroj, objektivy jsem tedy podrobněji nezkoumal… Jen se každou chvílí čeká jeho nový bratr, tak možná ještě počkejte…
   Sony RX100 iii (případně iv, ale to stojí zbyteně moc) je jiný přístup k focení: je to prostě foťák do kapsy, takový lepší iPhone 6… Je skvělý, ale pořád to je kompakt, tedy zvažte… Tu RX10 jsem zatím nezkoušel, ale spíš bych ji vypustil ze seznamu… (ostatní foťáky jsou všechny na totom webu…)
   Tak držím palce,

   JR

  • #4672
   Juri01
   Host

   Dobrý den, za mě doporučuji X E2 nebo X T10 (původně jsem si šel pro E-M10II. Řešil jsem to samé měl jsem (ještě mám) D90+18-105, LX5. Koupil jsem X T10 18-55, 50-200, a místo kamery jsem pořídil RX100III. Jezdím na kole, fotím na výletech (zříceniny, jeskyně). Původně jsem chtěl D7200+16-80, ale zůstával by zase v batohu :-(. Hezký den Juri

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Výběr bezzrcadlovky’ nepřijímá nové odpovědi.