Výběr fotoaparátu

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Aleš a poslední změna proběhla před 10 měsíci, 2 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #22556

  Michaela

  Dobrý den,
  vybírám si svoji první zrcadlovku/bezzrcadlovku, doteď jsem fotila s obyčejným kompaktem od Nikonu. Už mi to ale nestačí, ráda bych své focení posunula na trochu vyšší úroveň, doteď jsem fotila především při cestování, ale chtěla bych začít fotit portréty a zaměřit se i na focení krajin. Vybrala jsem několik fotoaparátů, nad jejichž koupí se rozhoduji. Co se týká váhy, tak tu neřeším, bezzrcadlovky jsou sice skladnější ale nevadí mi ani těžší zrcadlovka. Ale chtěla bych do budoucna přikupovat objektivy a další vybavení a vím, že to není levná záležitost.

  Rozhoduji se mezi:
  Canon 77D případně Canon 200D
  Nikon D5600
  Sony Alpha A6300
  Fujifilm X-T20 případně Fujifilm X-T100
  Olympus OM-D E-M10 Mark III

  Chtěla bych znát Váš názor. Který z těchto fotoaparátů by jste mi na základě vašich zkušeností doporučil Vy? Především, co se týká výběru objektivů.
  Z toho, co jsem pročetla na internetu jsou třeba objektivy na Fuji nebo Sony v o dost vyšší cenové kategorii (nad 20 tis. výš) než třeba na Canon a Nikon, které mají o dost větší výběr a stojí cca kolem 10. tis, záleží na objektivu a dají se i mnohem snadněji sehnat v bazaru. Což mě ve výsledku právě od Sony a Fuji trochu odrazuje, ale zároveň na základě doporučení a recenzí si říkám, že stejně tyto fotoaparáty stojí za zvážení. Vím, že fotografování není levný koníček, když se tomu člověk chce věnovat, ale zároveň v tom momentálně nechci nechat všechny mé životní úspory. Proto budu ráda, když mi malinko poradíte, jaký fotoaparát by byl do budoucna vhodný.

 • #22573

  Mýla

  Dobrý den,

  všechny zmínéné fotoaparáty jsou dobré.
  Přímou zkušenost mám s olympusem em 10 a canon 200D. Oba jsou perfektní volbou pro začátečníka, který se chce zlepšovat. U Olympusu je lepší výběr objektivů. Canon i Olympus mírně zaostávájí obrazavou kvalitou. U Olympusu je to dáno menším čipem, který je jinak vyrobený firmou Sony a je dobrý, a u Canonu řekněme slabším čipem než má konkurence. Pokud nechcete natáčet video a fotit pohybující se objekty, tak by nejlepší volbou mohl být Fujifilm X-T100.

  Mýla

 • #22605

  Aleš

  Zdravím, nevím co mají všichni s tím, že se s Fuji X-T 100 nedá fotit nic, co se hýbe. To by mě fakt zajímalo,
  kde na tyto názory chodíte…?

 • #22610

  Mýla

  Jak jsem psal, přímou zkušenost mám s Canonem 200D a Olympusem EM10, který také není žádná hitparáda při focení s průběžným autofokusem.

  U Fujifilmu X-T100 mi nezbývá než se odkázat na recenze jiných. A kde jsem na to přišel? Třeba zde:

  https://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-t100/6

  A vůbec to znamená, že se s tím nedá vyfotit nic pohybujícího, ale pokud budu jako rodič fotit mé neposedné děti, určitě najdu vhodnější stroj, třeba Sony 6300, a nekoupím si Fujifilmu X-T100…

 • #22616

  Aleš

  Mám X-T100 od léta a fotím s ní mimo jiné i našich pět vnuček, které posedností nevynikají a Fuji to
  zvládá dobře. Není to sice žádný rychlík, ale jde to. Kontinuální ostření nepoužívám a děcka ostřím
  na středový bod s předostřením na určitou vzdálenost.

  p.s. Tu recenzi na dpreview jsem četl již dříve. Samozřejmě, že na kličkujícího bikera se asi kontinuální AFC
  nebude chytat, nemám potřebu to zkoušet ani používat. Fotil bych ho metodu uvedenou výše…
  A ano, pokud budu chtít fotit cyklistické závody, či letovky ptáků, tak bych si na to X-T100 nepořizoval… 🙂

Téma ‚Výběr fotoaparátu’ nepřijímá nové odpovědi.