Výběr fotoaparátu pro začátečníky

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Výběr fotoaparátu pro začátečníky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #9490
   Petra
   Host

   Dobrý den,

   nejprve mi dovolte Vám poděkovat za Vaše stránky, které jsem s nadšením prošla a velmi mi pomohly k zorientování se v oblasti fotografování, jelikož jsem začátečník. Chtěla bych si pořídit fotoaparát, který bude fotit kvalitní fotografie především z dovolených a k zaznamenání různých okamžiků tak, abych dané fotky mohla vyvolat. Prošla jsem si důkladně Vaše stránky, výběr fotoaparátu jsem konzultovala s kamarády nadšenci, ale také s odborníky v obchodě. Závěrem jsem natolik zmatená, že v současné chvíli nevím, pro který fotoaparát se mám rozhodnout.

   Touto cestou bych Vás chtěla poprosit o doporučení, který foťák byste mi doporučil, důležitá je pro mne:

   1. kvalita fotografií
   2. velikost fotoaparát (mělo by se jednat o menší fotoaparát, něco skladnějšího na cesty, ale nemusí se jednat vyloženě o kompakt)
   3. cena cca do 20 tis. (je dobré investovat jako začátečník a koupit si dražší fotoaparát? Předpokládám, že ve většině případů budu fotit na automat, ale chtěla bych se naučit také s manuálem).

   Budu Vám velmi vděčná za doporučení.

   Předem mnohokrát děkuji.

   Petra K.

  • #9494
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, díky za dotaz – přesně toto mám rozebrané v tabulkách na této stránce: https://www.fotoguru.cz/nejlepsi-fotoaparaty/…

   Zdravím!

   JR

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Výběr fotoaparátu pro začátečníky’ nepřijímá nové odpovědi.