Výběr nového fotoaparátu na cestování – bezzrcadlovka/kompakt?

Úvodní stránka Fotofórum Bezrcadlovky a jim podobné stroje – co je opravdu dobré? Výběr nového fotoaparátu na cestování – bezzrcadlovka/kompakt?

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Aleš a poslední změna proběhla před 1 rokem, 4 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #16896

  Lenka S.

  Dobrý den, již se delší dobu odhodlávám ke koupi nového fotoaparátu, který by mi měl sloužit zejména jako cestovní – tedy pro focení krajinek, budov, zvířat, přírody obecně. Dosud jsem, až na výjimky se zapůjčenou zrcadlovkou, fotila pouze kompaktem či mobilem. Uvažovala jsem o pořízení nějaké té začátečnické zrcadlovky, jelikož bych se ráda fotografování věnovala hlouběji. Časem jsem to ale zejména kvůli hmotnosti zrcadlovek v setu se dvěma objektivy přehodnotila a spíše zvažuji koupi bezzrcadlovky. Ráda bych si pro začátek pořídila nějakou v cenové relaci 15-20t. Už jsem byla téměř rozhodnutá pro Fujifilm X-A5 se setovým objektivem, když se na trhu objevil teď tolik vychvalovaný Fujifilm X-T100. Také jsem zvažovala Canon EOS M50 a Olympus OM-D E-M10 III. Zároveň mi ale stále vrtá hlavou, jestli bych si přeci jen neměla pořídit jen nějaký lepší kompakt, jako je Canon PowerShot G7 X Mark II, Sony Cyber-shot DSC-RX100, či Panasonic Lumix DC-ZS200/TZ200. Proč stále váhám je, že bych ráda nějaký šikovný foťák menších rozměrů, ale zároveň bych se ve fotografiích chtěla víc realizovat než doposud, což si myslím půjde více s mirrorless než s kompaktem. Doufám, že mi vy, zkušenější fotografové tady na fóru, dokážete poradit, co si do začátku koupit a neprohloupit. Děkuji!

 • #16899

  Aleš

  Zdravím Lenko,
  podle Vašeho příspěvku už máte nějaké zkušenosti a tak si myslím, že by pro Vás
  mohla být tou dobrou alternativou právě X-T100, která se nyní prodává s velice
  slušným setovým objektivem 15-45mm. Tvoří spolu malou a lehkou sestavu,
  která je právě ideální na cestování a měla by pokrýt Vaše žánrové potřeby…
  Fujifoto.cz ji má za 17,990 + náhr. baterie + paměť. karta + nabíječka + workshop.
  Online shop.cz ji má za 16,830.
  Takže za slušnou cenu získáte kvalitní fotoaparát i s objektivem, který jinak stojí
  přes sedm tisíc a to myslím stojí za zvážení. Ty ostatní aparáty ve vašem výběru
  neznám, ale Fuji X-T100 mám 14 dní doma a jsem s ní moc spokojen, až na pár
  ergonomických nedostatků je to paráda…

Téma ‚Výběr nového fotoaparátu na cestování – bezzrcadlovka/kompakt?’ nepřijímá nové odpovědi.