Výběr těla a objektivu

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Výběr těla a objektivu

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Dejwid a poslední změna proběhla před 5 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #20948
   Ivana
   Host

   Dobrý den,
   Potřebovala bych poradit s výběrem těla i objektivu. Bude to moje první zrcadlovka. Finance jsou omezené, ale uvažuji o postupném dokupování, tak aby výsledná kvalita byla co nejvyšší.

   Fotím převážně makro, zvířata a přírodu. Mám ráda ,,hru světla“, detaily, a máme doma lišku, kterou není vždy lehké zachytit v ten správný moment.

   Zatím jsem uvažovala o těle Nikon D7500 nebo Nikon D5600.

   S objektivem je to horší. Rozhraní 18-300mm je všestranné a focení je plynulé…ale jsou pak tyto objektivy kvalitní?
   Rozdělením mezi dva objektivy 18-55 a 70-300 vzniká mezera a musí se střídat…
   A objektivy s pevnou ohniskouvou vzdáleností… nevím… Jsou lepší než ty flexibilní?… Je jich pak potřeba pořídit o to více? Vyplatí se do nich investovat?

   Co je lepší?

   Moc děkuji za odpovědi.

  • #21005
   Dejwid
   Host

   Dobrý večer. Vlastním Nikon D5600 a jsem s ním naprosto spokojený. K němu mám vámi zmíněnou kombinaci objektivů af-p 18-55 a 70-300. Myslím si, že mezera v ohnisku je nepodstatná, nikdy mi zatím ohnisko 56-69 nechybělo. S pevnými objektivy zatím nemám zkušenost, ale chystám se pevnou padesátku nebo pětatřicítku dokoupit, pevné objektivy určitě fotí lépe než setové. Určitě bych vyzdvihl objektiv Nikon af-p 70-300, dělá opravdu pěkné fotky. Je pravda, že s ním nevyfotíte krajinu, ale na portréty, focení zvěře, různé detaily nebo akční fotky je skvělý.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Výběr těla a objektivu’ nepřijímá nové odpovědi.