Výběr těla a objektivu

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Výběr těla a objektivu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Dejwid a poslední změna proběhla před 10 měsíci, 3 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #20948

  Ivana

  Dobrý den,
  Potřebovala bych poradit s výběrem těla i objektivu. Bude to moje první zrcadlovka. Finance jsou omezené, ale uvažuji o postupném dokupování, tak aby výsledná kvalita byla co nejvyšší.

  Fotím převážně makro, zvířata a přírodu. Mám ráda ,,hru světla”, detaily, a máme doma lišku, kterou není vždy lehké zachytit v ten správný moment.

  Zatím jsem uvažovala o těle Nikon D7500 nebo Nikon D5600.

  S objektivem je to horší. Rozhraní 18-300mm je všestranné a focení je plynulé…ale jsou pak tyto objektivy kvalitní?
  Rozdělením mezi dva objektivy 18-55 a 70-300 vzniká mezera a musí se střídat…
  A objektivy s pevnou ohniskouvou vzdáleností… nevím… Jsou lepší než ty flexibilní?… Je jich pak potřeba pořídit o to více? Vyplatí se do nich investovat?

  Co je lepší?

  Moc děkuji za odpovědi.

 • #21005

  Dejwid

  Dobrý večer. Vlastním Nikon D5600 a jsem s ním naprosto spokojený. K němu mám vámi zmíněnou kombinaci objektivů af-p 18-55 a 70-300. Myslím si, že mezera v ohnisku je nepodstatná, nikdy mi zatím ohnisko 56-69 nechybělo. S pevnými objektivy zatím nemám zkušenost, ale chystám se pevnou padesátku nebo pětatřicítku dokoupit, pevné objektivy určitě fotí lépe než setové. Určitě bych vyzdvihl objektiv Nikon af-p 70-300, dělá opravdu pěkné fotky. Je pravda, že s ním nevyfotíte krajinu, ale na portréty, focení zvěře, různé detaily nebo akční fotky je skvělý.

Téma ‚Výběr těla a objektivu’ nepřijímá nové odpovědi.