Výběr těla na focení v ateliéru

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Výběr těla na focení v ateliéru

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Honza a poslední změna proběhla před 6 roky a 7 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #13206
   Hanka V.
   Host

   Dobrý den,
   prosím o radu.
   Začínám s věnovat focení portrétů a rodinné fotografie (nejen) v ateliéru (cca 5x5m). Používám tělo Nikon D3300, objektivy mám zatím dva, pevnou Sigma 50mm 1,4, a zoom Sigmu 18-35mm f1,8.
   Bohužel, s tou druhou Sigmou mám problém s front-fokusem, ač jsem na prodejně osobně zkoušela …. ostří kousek před a na tomto těle se nedá focus doladit.
   Poslední dobou pošilhávám po fullframe D610, a to především z důvodu kvalitnějšího výstupu a možnosti doladění ostření. Ale nejsem si jistá, zda by nestačilo povýšit např. „jen“ na D5600, který jsem zvažovala ještě před D610. Na fullframech se mi líbí i ty nedokonalosti v krajích fotografie, které někdo nazývá neduhy …. ale mně se prostě líbí …. Tak to vypadá, že jsem si právě odpověděla sama, bude to D610. 🙂
   Ale kdyby jste k tomu chtěl někdo přispět svou zkušeností z focení v aťasu / FF vs. APS-C, budu ráda!
   Díky,
   Hanka

  • #13207
   Hanka V.
   Host

   … zapomněla jsem dodat, že ta Sigma 18-35 není určena pro full-frame, takže by v případě D610 stejně šla mimo hru …. a k té 50mm Sigmě by ještě přibyl by originální Nikon 85mm.

  • #13212
   Honza
   Host

   Pokud máte problém s FF / BF u Sigmy 18-35, zbaví Vás ho v autorizovaném servisu AWH. Zaneste tam nebo pošlete objektiv spolu s tělem fotoaparátu a ostření Vám seřídí. V záruce je to zdarma a netrvá to dlouho. Případně máte možnost si koupit Sigma USB Dock a laborovat si s tím sama doma. To už Vás bude stát nějaké peníze a čas, ale určitě to bude stále levnější, než kupovat nový fotoaparát 🙂

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Výběr těla na focení v ateliéru’ nepřijímá nové odpovědi.