Výběr úplně prvního fotoaparátu

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Výběr úplně prvního fotoaparátu

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 7 roky a 7 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #8054
   Milan
   Host

   Zdravím, podobné dotazy jsou tu sice často, ale přesto se optám přímo. Už roky se chci pořádně dostat do focení a trochu i video tvorby. Poslední měsíce trávím proplouváním celým webem a čtu si různé články a recenze, ale až nyní jsem se konečně rozhodl udělat si radost a koupit můj úplně první fotoaparát v životě. Jen si nejsem jist, jestli jít do bezzrcadlovky s výměnným objektivem (rozhoduji se mezi Olympus E-M10 II, Panasonic GX-80 nebo Fuji X-T10) nebo zrcadlovky (pravděpodobně klasika Nikon D3300, ale lákala by mě i D5500). D5500 je však dražší a i když vím, že je to výborný fotoaparát, který je na jiné úrovni než ty ostatní, tak si nejsem jist, jestli mě trochu neodradí od focení. Chci mít fotoaparát často u sebe a nechce se mi úplně tahat pořád se zrcadlovkou (ano, vím, že Nikon je relativně malý na zrcadlovku). Děkuji za odpověď a zároveň chci tímto také poděkovat za tyto stránky. Právě vaše zajímavé články a super recenze ve mně rozdmýchaly opět zájem o focení. Takže děkuji a jen tak dál 🙂

  • #8065
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, díky za pochvalu! Ono rozhodování opravdu není snadné, já v podobných případech spíš radím to „nejnudnější možné“, tedy opravdu zrcadlovku, na ní se toho totiž dá naučit nejvíc a zároveň nejvíc „odpouští chyby“, jasně, třeba ta Fujina je velmi dobrá, ale už se k ní za rorumné peníze nadají koupit další objektivy, Olympus se skvěle ovládá, ale odpustí mnohem méně např. ve špatném světle atp… Pokud máte peníze na Nikon D5500, tak to je opravdu velmi rozumná volba, pokud koupíte s 18-55, opravdu to je stále relativně skladný foták…
   Tak držím palce, JR

   • #8080
    Milan
    Host

    Děkuji mockrát za odpověď. Díval jsem se právě na ten Nikon D5500 a koukám, že je za 19 tisíc s 18-55 a za 25 tisíc je jak si 18-55, tak s 55-200. Nevím, jestli to má však cenu, připlácet si. A mohu se ještě zeptat, jestli nevíte, jak je na tom pevná 50 mm f/1.8 od Nikonu? (vím, že je dražší než u Canonu, tak doufám, že kvalita ceně odpovídá)

    Ještě jednou děkuji za odpověď

  • #8081
   Olda S.
   Účastník

   Zda se vyplatí připlatit si za druhý objektiv? Těžká odpověď, ale vězte, že později, jako samostatný ho koupíte mnohem dráž, než v setu.

   • #8094
    MzM
    Host

    Nebo za podobné peníze jako v setu z druhé ruky… Je to jen o penězích..

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Výběr úplně prvního fotoaparátu’ nepřijímá nové odpovědi.