Výběr zrcadlovky

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Pavel a poslední změna proběhla před 1 rokem.

 • Autor
  Příspěvky
 • #29692

  Pavla

  Dobrý den.
  Prosím vás, ráda bych se vás na něco zeptala. Ráda fotím, ale vždy jsem měla jen kompakty nebo lepší foťák v telefonu. Již delší dobu chci zakoupit zrcadlovku. Jsem tedy spíše začátečník, který se ale chce zlepšovat a dosáhnout dobrých fotografií, ale za rozumnou cenu. Řekněme zhruba do 20 tis. (s tím, že počítám do budoucna s rozšířením vybavení případně koupí lepšího fotoaparátu). Foťák budu mít na různorodé využití (příroda, portréty, rodinné akce, sport…).
  Na základě vašich recenzí a dalších recenzí na internetu se dívám na Canon 200D a 77D a Nikon D3400 a D5600. Mohl byste mi prosím poradit, který foťák by byl pro mé účely nejvhodnější případně jaké objektivy byste mi doporučil?
  Děkuji za odpověď. Pavla

 • #29693

  Pavla

  Případně jsem zvažovala ještě Nikon D3500

 • #29916

  Pavel

  Nikonům nerozumím takže jen ty Canony. Jednoznačně 77D, je to vyšší řada a poznáte to především na jednoduchosti ovládání, také má má druhý stavový display. Je větší a těžší. U 200D se vám může rychle stát to, že vás ergonomie ovládání bude omezovat a nakonec vás to bude zbytečně nutit do koupi lepšího těla.

Téma ‚Výběr zrcadlovky’ nepřijímá nové odpovědi.