Výběr zrcadlovky

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Pavel a poslední změna proběhla před 4 roky a 11 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #29692
   Pavla
   Host

   Dobrý den.
   Prosím vás, ráda bych se vás na něco zeptala. Ráda fotím, ale vždy jsem měla jen kompakty nebo lepší foťák v telefonu. Již delší dobu chci zakoupit zrcadlovku. Jsem tedy spíše začátečník, který se ale chce zlepšovat a dosáhnout dobrých fotografií, ale za rozumnou cenu. Řekněme zhruba do 20 tis. (s tím, že počítám do budoucna s rozšířením vybavení případně koupí lepšího fotoaparátu). Foťák budu mít na různorodé využití (příroda, portréty, rodinné akce, sport…).
   Na základě vašich recenzí a dalších recenzí na internetu se dívám na Canon 200D a 77D a Nikon D3400 a D5600. Mohl byste mi prosím poradit, který foťák by byl pro mé účely nejvhodnější případně jaké objektivy byste mi doporučil?
   Děkuji za odpověď. Pavla

  • #29693
   Pavla
   Host

   Případně jsem zvažovala ještě Nikon D3500

  • #29916
   Pavel
   Host

   Nikonům nerozumím takže jen ty Canony. Jednoznačně 77D, je to vyšší řada a poznáte to především na jednoduchosti ovládání, také má má druhý stavový display. Je větší a těžší. U 200D se vám může rychle stát to, že vás ergonomie ovládání bude omezovat a nakonec vás to bude zbytečně nutit do koupi lepšího těla.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Výběr zrcadlovky’ nepřijímá nové odpovědi.